Командувач аерокосмічними силами іранського Корпусу Вартових Ісламської революції (КВІР) Аміралі Хаджізаде заявив про те, що ракетний удар Ірану по іракським базам, де дислокуються військові США, був тільки першим етапом цілої серії операцій Ірану на Близькому Сході, повідомляє в четвер телеканал "Аль-Арабійя".
Хаджізаде додав, що ракетні удари по базах мати на меті не знищення американських військовослужбовців, а завдання шкоди "американської військової машини".
Він підкреслив, що належною відповіддю Ірану на ліквідацію командувача спецпідрозділу КВІР "Кудс" Касема Сулеймані стане вигнання американських сил з Близького Сходу.
Командувач аерокосмічними силами Ірану стверджує, що під час ракетної атаки іранські військові вдалися до "кібератак". Вони намагалися вивести з ладу системи навігації американських літаків і безпілотників.
Увечері 4 січня посольство США в Багдаді і військові бази зазнали ракетного обстрілу.
У ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудару по аеропорту Багдада, унаслідок якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.
Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам за вбивство Сулеймані. Своєю чергою президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану на можливість проведення переговорів.
Міністр оборони США Марк Еспер заявив у вівторок, 7 січня, що США не прагнуть до війни з Іраном, але "готові її закінчити". Він також сказав, що США не виводять війська з Іраку після того, як у вихідні парламент Іраку проголосував за виведення американських військ.
В ніч на 8 січня Іран завдав нових ударів. По військових об'єктах США в Іраку було випущено понад 10 балістичних ракет.
Детальніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценарії розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню".