Івановича застрелили у місті Косовська-Мітровиця, невідомі випустили у нього п'ять куль. За попередніми даними, нападники рухалися на автомобілі Opel Astra.
Лідер косовських сербів був доставлений до лікарні в критичному стані – кулі потрапили йому у груди. Проте врятувати пораненого не вдалося.
Поліція оточила частину міста, в якій було скоєно вбивство. Пізніше на одній з вулиць було виявлено автомобіль Opel без номерних знаків. Вважається, що злочинці могли пересуватися саме на ньому.
За словами адвоката Небойса Влайджича, вбитий ніде не міг почуватися у безпеці: ані в Косові, ані в Сербії. Однак Іванович не ставився до існуючих загроз серйозно.
Косово - це колишня сербська провінція, близько двох мільйонів жителів якої, у переважній більшості, є етнічними албанцями. Це одна з найбідніших країн Європи. Вона оголосила про свою незалежність від Сербії у 2008 році. Більш ніж 110 країн визнали незалежність цієї країни, крім Росії і Сербії. П'ять членів ЄС - Греція, Іспанія, Кіпр, Словаччина і Румунія також відмовляються визнати незалежність Косово.
Як пише у своїй статті експерт Олена Снігир, останніми роками Західні Балкани не перестає лихоманити. Сербія, Македонія, Боснія і Герцеговина є, поряд з Україною, ще одним полем цивілізаційного протистояння Росії і Заходу. Відносною безпекою можуть насолоджуватися лише Словенія та Хорватія, які інституційно, економічно і політично сильнішими за своїх сусідів. Що ж стосується вразливості Сербії, Боснії і Герцеговини, Македонії, а до недавнього часу і Чорногорії, то вона проявляється по-різному, проте має однакові корені – слабкість демократичних інститутів, корупція, низький рівень добробуту населення, високий рівень організованої злочинності.
Вразливість регіону робить його зручною мішенню для реалізації російських амбіцій щодо розширення сфери свого впливу в Європі. Разом із тим Західним Балканам однозначно пощастило в тому, що їхні проблеми є проблемами і Європейського Союзу.