Палата представників США переважною більшістю голосів прийняла резолюцію, що оголошує, що злочини, вчинені силами безпеки М'янми проти мусульман рохінджа є геноцидом. Про це повідомляє американський телеканал CNN.
"У США є моральне зобов'язання назвати ці злочини геноцидом. Цією резолюцією Палата представників виконує частину цього зобов'язання", - йдеться в заяві голови комітету Палати представників з іноземних справ.
Резолюцію підтримали 394 конгресмена, 1 виступив проти. У тексті документа також міститься заклик до "негайного звільнення" журналістів агентства Reuters, ув'язнених в М'янмі. Ва Лон і Чжо Сої Оо більше року провели у в'язниці. Їх заарештували в М'янмі під час розслідування вбивства мусульман рохінджа.
Раніше повідомлялося, що міжнародна правозахисна організація Amnesty International позбавила державного радника М'янми Аун Сан Су Чжі своєї вищої нагороди "Посланник совісті" через геноцид мусульман рохінджа.
В 2017 році Бангладеш і М'янма підписали угоду про повернення на батьківщину сотень тисяч біженців рохінджа, які знайшли притулок в прикордонному місті Бангладеш Кокс Базарі після їх жорстокого розгону військовими в штаті Ракхайн. Ця операція була здійснена з міжнародного тиску на М'янму. У Бангладеш вважали, що процес репатріації біженців закінчиться протягом року. З серпня 2017 у Бангладеш втекли понад 620 тисяч людей через військові репресії в М'янмі, які США назвали "етнічною чисткою".