У КНР заявили, що політика США щодо Тайваню погіршить китайсько-американські відносини

Поділитися
У КНР заявили, що політика США щодо Тайваню погіршить китайсько-американські відносини
Міністр закордонних справ КНР наголосив, що Сполучені Штати необґрунтовано втручаються у внутрішні справи Китаю.

Міністр закордонних справ КНР Ван І на зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном попередив, що політика Вашингтона щодо Тайваню призведе до погіршення китайсько-американських відносин і загострить ситуацію в районі Тайванської протоки, передає "Сіньхуа".

Наразі нагальним завданням є те, що Китай та Сполучені Штати мають серйозно реалізувати консенсус, досягнутий двома главами держав, а також провести політичну підготовку та надати необхідні умови для наступного етапу обмінів, заявив Ван І.

Ван підкреслив, що Сполучені Штати необґрунтовано втручаються у внутрішні справи Китаю, зазначивши, що нинішній Конгрес США вніс понад 300 антикитайських законопроектів, а Сполучені Штати включили понад 900 китайських юридичних та фізичних осіб до різних односторонніх санкційних списків, які серйозно порушили нормальний двосторонній.

Більше того, Сполучені Штати також "залатують дірки", щоб придушити Китай у глобальному масштабі, і навіть чинять тиск на багато малих і середніх країн, сказав Ван, додавши, що така практика не відповідає інтересам народів. двох країн, що не відповідає очікуванням міжнародного співтовариства, не відповідає тенденціям тогочасного розвитку, і тому Китай висловлює свою явну незгоду.

Ван І сказав, що "зупинити розвиток тенденції, спрямованої на проголошення незалежності Тайваню - означає зберегти мир у Тайванській протоці".

Ми радимо американській стороні усвідомлювати серйозність небезпеки політики, націленої на незалежність Тайваню. Ми вимагаємо, щоб США проводили справжню, а не фальшиву політику одного Китаю, щоб США виконували свої зобов'язання перед Китаєм, а не говорили одне, а робили інше ", - наголосив Ван І.

Ван І також висловив серйозне занепокоєння Китаю з приводу різних питань, з яких американська сторона завдає шкоди законним правам та інтересам Китаю, і попросив американську сторону "змінити свій тон та сприяти поверненню китайсько-американських відносин на шлях здорового розвитку".

"Блінкен наголосив на важливості підтримки відкритих ліній зв'язку для того, щоб відповідально підходити до конкуренції США та КНР". "Він вказав на сфери, в яких перетинаються інтереси двох країн, і в яких ми могли б працювати спільно – це КНДР, М'янма, Іран, Афганістан та кліматична криза", - заявили у держдепартаменті США.

Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерріш неодноразово закликав світ запобігти розколу і уникнути нової холодної війни, сказав Ван, додавши, що важливий консенсус, досягнутий главами держав Китаю та Сполучених Штатів під час двох телефонних розмов, був наступним. Рік полягає в тому, що обидві сторони мають відновити діалог та уникнути конфронтації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі