Процес поліпшення обстановки на Корейському півострові може "обернутися назад". Про це йдеться в заяві північнокорейського Комітету з мирного об'єднання батьківщини. Південнокорейське агентство Yonhap нагадує, що заява прозвучала в річницю першого саміту президента Південної Кореї Мун Чже Іна і північнокорейського лідера Кім Чен Ина, який відбувся 27 квітня 2018 року в прикордонному пункті Пханмунджом.
"Створюється загрозлива обстановка в сфері безпеки, яка може повернути в минуле, коли на тлі наростаючої загрози війни на горизонті вимальовувалася катастрофа", ー наголошується в заяві комітету.
Комітет закликав Південну Корею ігнорувати тиск США, які, на думку Пхеньяна, хочуть підпорядкувати процес розвитку міжкорейських відносин власній політиці щодо КНДР.
Агентство Yonhap зазначає, що пізніше в суботу в районі Пханмунджома очікуються заходи, приурочені до першої річниці саміту Південна Корея-КНДР. Однак, за даними південнокорейського міністерства у справах об'єднання, на церемонії навряд чи з'являться представники КНДР.
За 2018 рік Мун Чже Ін і Кім Чен Ин провели три саміти: у квітні, травні та у вересні. Два перших пройшли на кордоні двох країн, а третій ー в Пхеньяні.
25 квітня завершилися перші в історії переговори президента Росії Володимира Путіна і північнокорейського лідера Кім Чен Ина у форматі "тет-а-тет", вони тривали близько двох годин. Для обох країн переговори носили радше символічний характер.
Зустріч глав Росії та Північної Кореї готувалася близько трьох років, проте в КНДР зважилися на переговори тільки після провалу другого саміту з президентом США в Ханої. Трамп і Кім не домовилися щодо денуклеаризації Північної Кореї, проте Кім заявив, що запевнив Трампа, що хоче "позбавитися своєї ядерної програми". Саміт США-КНДР завершили достроково, проте, за даними північнокорейських ЗМІ, Дональд Трамп і Кім Чен Ин встигли домовитися про нову зустріч.