15 слонів подорожують з півдня китайської провінції Юньнань в її столицю Куньмін. Вони втекли із заповідника в Юньнані в березні 2020 року, повідомило видання Global Times, а помітили рух табуна 16 квітня 2021-го. За цей час тварини подолали в цілому більше 500 кілометрів, передає ВВС.
Чому слони покинули своє середовище проживання і куди прямують, експерти поки сказати не можуть.
After a journey of several hundred miles, a herd of 15 wild elephants reached the outskirts of Kunming, the capital of China 's Yunnan province pic.twitter.com/ejetJN1tQU
- Reuters (@Reuters) June 3, 2021
Є припущення, що недосвідчений ватажок міг збити стадо зі шляху, в той час як інші фахівці вважають, що слони можуть шукати нове місце існування.
Азіатський слон - вимираючий вид. У Китаї всього близько 300 диких слонів, в основному на півдні провінції Юньнань.
China news that only matters to me in the last two days is how 15 wild elephants invaded a couple of cities in Yunnan, and one of them even got drunk
- Siyuan Meng (@ SiyuanMeng9) May 29, 2021
One Weibo trending topic: why elephants like to drink but easy to get drunk pic.twitter.com/ZaMa9KmmvE
У містах Куньмін і Юйси було задіяно майже 700 поліцейських і рятувальників, "озброєних" тоннами кукурудзи, ананасів та інших продуктів харчування. На вантажівках і за допомогою дронів люди намагалися вивести тварин на безпечний шлях.
За повідомленнями, спочатку в табуні було 16-17 слонів, але двоє вирішили повернутися в заказник. Зрештою, зараз тварин всього 15. За повідомленням деяких експертів, по дорозі народилося одне слоненя. Global Times говорить, що в табуні шість самок і по троє самців, молодих і малих слонів.
Слони йдуть через ферми, по дорогах і шосе дні і ночі безперервно. Також є твердження, що вони прискорюють рух.
Представник заказника, звідки втекли слони, Лі Чжунюань розповів Global Times, що в місці проживання тварин все рідше можна знайти їх природу їжу, тому вони починають все більше вживати те, що вирощують люди на фермах. І, можливо, це не остання подорож слонів, яку можна буде побачити.
Спроби повернути їх не увінчалися успіхом, і вченим, можливо, доведеться спробувати знайти для них відповідне місце для життя поблизу.
Очевидці розповідають, що одного разу слони намагалися пробратися в будинок літнього чоловіка, і він сховався від них під ліжком. Також китайські ЗМІ повідомляли, що один слон якось сп'янів, наївшись хмелю.
Експерти підрахували, що слони вже з'їли зернових на суму понад $1 млн доларів (710 000 фунтів стерлінгів). На щастя, ніхто не постраждав.
Подія стала однією з найбільш обговорюваних в китайських ЗМІ за останні дні. Державні телеканали стежили за слонами-мандрівниками в режимі реального часу, а пости з гештеґом «Чому слони йдуть на північ» переглянули в Weibo більше 16 млн разів.
Один з користувачів китайської соцмережі навіть пожартував, що слони хочуть взяти участь в Конференції ООН з питань біорізноманіття, яка повинна відбутися як раз в Кунміні. На жаль, вони прийшли зарано - захід має відбутися тільки в жовтні.
Напередодні в Індії, в Нагаон, в північно-східному індійському штаті Ассам, ціле стадо з 18 диких слонів знайдено мертвим.