У Киргизстані представники силових структур увірвалися до приміщення телеканалу "Квітень", що належить колишньому президенту країни Алмазбеку Атамбаєву, якого затримав спецназ 8 серпня. Про візит правоохоронців повідомили співробітники "Квітня" у Twitter та прямому ефірі.
За словами співробітників телеканалу, люди, які представилися працівниками правоохоронних органів телеканалу, заявили, що будівля, як і інше майно, що належить екс-президенту, з цього моменту перебуває під арештом. Працівників попросили залишити офіс, а будівлю "Форум", де розташована штаб-квартира "Квітня", опечатали.
Прес-служба міністерства внутрішніх справ Киргизстану у розмові з журналістами видання "Настоящее время" підтвердила, що телеканал "Квітень" та акціонерне товариство "Медіа-форум" арештовані у рамках провадження проти екс-президента Атамбаєва.
Генеральний директор телеканалу Дмитро Ложніков при цьому заявив, що не вірить в офіційну версію арешту – за його словами, влада Киргизстану припиняла трансляцію телеканалу у різних районах країни під будь-якими приводами протягом останніх декількох днів. Ложніков пообіцяв, що робота "Квітня" продовжиться, незважаючи на арешт будівлі.
Нагадаємо, 7 серпня в селищі Кой-Таш в Киргизстані спецназ взяв штурмом резиденцію колишнього президента країни Алмазбека Атамбаєва, якого звинувачують у корупції та інших злочинах, екс-президенту загрожує довічне ув'язнення.
Проте згодом прихильники колишнього глави держави відбили резиденцію і звільнили Атамбаєва. Спецназ Державного комітету нацбезпеки не зміг затримати колишнього президента в його резиденції і покинули селище, де живе Атамбаєв. Під час зіткнень постраждали понад 50 осіб, один спецназівець загинув. Влада стверджує, що його вбили з снайперської зброї.
8 серпня після невдалої спроби затримання і зіткнень, президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков терміново повернувся з відпустки і скликав позачергове засідання Ради безпеки країни.
Вдень 8 серпня у результаті повторного штурму резиденції експрезидента Атамбаєва останній був затриманий силами спецназу і вивезений з Кой-Таш. Після цього Алмазбека Атамбаев.
Нагадаємо, 27 червня парламент Киргизстану ухвалив постанову "Про позбавлення статусу експрезидента Киргизької Республіки Алмазбека Атамбаєва". 103 депутати проголосували "за", шість – "проти". Генпрокуратура виявила в його діях ознаки корупції, перевищення посадових повноважень та незаконного збагачення.
Сам Алмазбек Атамбаєв звинувачення в свою адресу називає абсурдними. На його думку, звинувачення на його адресу висунуті владою з метою усунення політичного опонента.