В цьому, як повідомляє Reuters, запевнив міністр закордонних справ автономії Рауль Ромева під час конференції у Брюсселі.
"Вибори зараз не на порядку денному", - запевнив він.
Хоча про вірогідність проведення дострокових виборів почали говорити у пресі після того, як президент Каталонії Карлес Пучдемонт зробив дуже невпевнену і неоднозначну заяву про незалежність регіону.
Він попросив парламент не проголошувати її негайно і дати час на переговори з Мадридом. Цим він розлютив соратників-сепаратистів, зокрема "лівих" радикалів з партії CUP, заявдяки яким була сформована нинішня правляча коаліція і уряд у Каталонії. Без їхньої підтримки Пучдемонт втратить владу, що призведе до дострокових виборів. Або ж їх може оголосити Мадрид, якщо Барселона не відмовиться від проголошення незалежності до завтра, 19 жовтня.
Раніше видання Bloomberg писало, що придушення сепаратизму в Каталонії не вихід для Іспанії. Адже це лише посилить його популярність. Мадриду варто переконати каталонців відмовитися від ідеї незалежності, пояснивши, чому їм краще лишитися в складі королівства.
Нагадаємо, глава каталонської адміністрації Карлес Пучдемон не дав прямої відповіді на питання про те, чи проголосив він офіційно незалежність Каталонії від Іспанії. З такою вимогою виступив уряд у Мадриді, який дав регіональним властям час на відповідь до 10 годин ранку 19жовтня. Як заявив у вівторок представник регіональної влади в Барселоні, Мадрид і 19 жовтня, не отримає іншої відповіді, крім того, який Пучдемон оголосив у понеділок. У листі прем'єр-міністра Іспанії Маріано Рахою Пучдемон лише запропонував якомога швидше зустрітися і встановити двомісячний термін для ведення діалогу.