Рятувальники, поліція, пожежники і медики працювали над звільненням людей з сильно пошкоджених машин, які стали мало не смертельними пастками.
За словами міністра транспорту Квебека Франсуа Боннардела, до зіткнення понад ста легкових автомобілів, вантажівок і громадського транспорту, включаючи шкільний автобус, привів сильний вітер з боку річки, заметіль і раптово обмерзле шосе.
Цю ділянку дороги, як каже влада, не вважали потенційно небезпечною, принаймні, протягом найближчих двадцяти років. Однак, на думку глави цього регіону, до такого результату призвело те, що конфігурація шосе була змінена на початку 2000-х років і що висота швидкісної автомагістралі була збільшена. Він сказав, що це створило "ефект трампліну", який піднімає сніг до "висоти вітрового скла".
У січні рекордна сніжна буря обрушилася на місто Сент-Джонс, на канадському острові Ньюфаундленд. Вже кілька днів залишається в силі надзвичайний стан.
Прем'єр-міністр Ньюфаундленду Дуайт Болл запросив федеральну допомогу для надання допомоги у постраждалих районах. Мобілізовані 300 військовослужбовців. Деякі жителі все ще заблокованими в своїх будинках.
Снігопад в Сент-Джонсі виявився рекордним. Висота снігового покриву в міжнародному аеропорту досягла 76,2 см, в результаті чого був побитий попередній рекорд в 68,4 см, встановлений в квітні 1999 року.
Після снігопаду люди по всьому Ньюфаундленду виявили, що їхні машини були поховані під снігом, деякі автомобілі замело по даху. Багато жителів не змогли вибратися зі своїх будинків через величезної кількості снігу.
Максимальні пориви вітру в Сент-Джонсі під час бурі досягали 134 км/г.