Разом з тим, зберігати можна буде до 30 грамів, а вирощувати – до чотирьох рослин конопель. Відзначається, що за прийняття закону в червні цього року проголосували 52 сенатори, проти – 29, тепер же закон набув чинності. У східній провінції Канади Ньюфаундленд магазини з марихуаною в асортименті відкрилися рівно опівночі на 17 жовтня.
На думку критиків закону, поліція не готова до ситуацій, які можуть стати наслідком легалізації наркотику, наприклад, не прописані заходи з боротьби з водінням у стані наркотичного сп'яніння.
Прихильники ж закону говорять про те, що його прийняття допоможе впоратися з чорним ринком. Канада займає лідируюче місце зі споживання марихуани, у 2017 році канадці витратили на наркотики 4,6 мільярда доларів і лише мала частина від загального обсягу була придбана в лікувальних цілях.
Зазначимо, легалізація марихуани була однією з передвиборчих обіцянок прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо. Він наполягав на тому, що країна повинна легалізувати виробництво, продаж і споживання марихуани ще до 2019 року. Використання марихуани для медичних цілей було дозволено в Канаді майже 20 років тому.
У 2013 році повністю легалізував наркотик для особистого застосування Уругвай. Жителям країни дозволено вирощувати вдома до шести рослин.
У липні цього року конституційний суд Грузії задовольнив позов членів опозиційної партії "Гірчі" Зураба Джапарідзе і Вахтанга Мегрелішвілі проти парламенту Грузії і визнав всі санкції за вживання марихуани без призначення лікаря неконституційними.