У Канаді колишнього главу розвідувального підрозділу визнали винним у розголошенні державної таємниці

Поділитися
У Канаді колишнього главу розвідувального підрозділу визнали винним у розголошенні державної таємниці © скриншот видео Youtube
Це одне з найбільших в історії країни порушень системи безпеки, яке занепокоїло союзників по альянсу обміну розвідданими «П'ять очей».

Суд визнав колишнього керівника розвідувального підрозділу Канадської королівської кінної поліції Кемерона Ортіса винним у розголошенні державної таємниці — це перший випадок, коли громадянина Канади було засуджено за законом країни про захист інформації, повідомляє The Guardian.

У середу, 22 листопада, Ортіса визнали винним за трьома пунктами звинувачення у порушенні закону і за одним пунктом - у спробі його порушення. Його також визнали винним у зловживанні довірою та шахрайському використанні комп'ютера.

Звинувачення висунуті після одного з найбільших в історії Канади порушень системи безпеки, що занепокоїло союзників по альянсу обміну розвідданими "П'ять очей".

51-річний Ортіс не визнає себе винним за всіма звинуваченнями, в тому числі в порушенні закону про державну таємницю, розкривши секретну інформацію трьом особам у 2015 році.

Після тривалого розслідування Ортіса заарештували у 2019 році, що сколихнуло розвідувальне співтовариство.

На свій захист він заявив суду, що пропонував секретні матеріали зловмисникам, аби змусити їх скористатися онлайн-сервісом шифрування, який би передавав інформацію розвідувальним службам союзників. Ортіс також розповів, що працював над захистом країни від нерозкритої "серйозної загрози".

За словам Ортіса, у вересні 2014 року з ним зв'язався колега з іноземної розвідки, який повідомив про особливо серйозну загрозу. Цей співробітник суворо конфіденційно розповів про онлайн-сервіс шифрування під назвою Tutanota, таємно створений для моніторингу комунікацій.

Ортіс стверджує, що після цього він таємно розробив план, щоб змусити зловмисників зареєструватися у цьому онлайн-сервісі, використовуючи обіцянку надати секретні матеріали як приманку. Компанія, нині відома як Tuta, заперечує свої зв'язки зі спецслужбами.

Перед арештом Ортіса слідчі проаналізували вміст ноутбука виконавчого директора Phantom Secure Communications Вінсента Рамоса, який був затриманий у США. Ортіса звинуватили у співпраці з Рамосом, який допомагає виробляти мобільні телефони з шифруванням, що використовуються злочинцями. Слідчі виявили, що члени злочинних організацій користуються пристроями зв'язку Phantom Secure.

Пізніше Рамос визнав себе винним у використанні своїх пристроїв Phantom Secure для сприяння розповсюдженню наркотиків у деяких країнах, включаючи Канаду.

Застава Ортіса буде скасована до винесення вироку. Прокурори вимагають 20 років ув'язнення, стверджуючи, що він не мав повноважень розголошувати секретні матеріали. Онлайн-сервіс шифрування, з яким працював Ортіс, назвав його заяви "абсолютно неправдивими". Слухання з винесенням вироку відбудеться на початку січня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі