На посаду президента Грузії претендують 25 осіб: 19 кандидатів від політичних партій і шість – від ініціативних груп. За даними соцопитувань, основна боротьба розгортатиметься між трьома кандидатами: представницею від правлячої "Грузинської мрії" Саломе Зурабішвілі, кандидатом від опозиції Гріголом Вашадзе (партія екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі "Єдиний національний рух") і Давидом Бакрадзе ("Європейська Грузія"). Усі троє раніше обіймали посаду голови МЗС Грузії в уряді Саакашвілі.
Нинішні вибори важливі як для опозиції, так і для правлячої "Грузинської мрії". Сьогоднішнє голосування стане останнім прямим вибором президента країни - з 2024 року президента обиратиме виборчий коледж з 300 членів. Таким чином завершиться перехід країни з президентської у парламентську республіку.
Згідно з поправками до Конституції (набувають чинності після інавгурації), повноваження новообраного президента будуть обмежені. Він залишиться головнокомандуючим Збройними силами і головою держави, але всі рішення погоджуватиме з урядом. За ним зберігається право на помилування ув'язнених, ветування прийнятих парламентом законопроектів та призначення референдумів.
Президент Грузії обирається терміном на шість років, для перемоги кандидатові потрібно набрати понад 50% голосів виборців у першому турі. Якщо жоден з кандидатів не набере такої кількості голосів, не пізніше ніж за 20 днів після оголошення результатів першого туру, ЦВК призначить другий. У другому турі зустрінуться два кандидати, які одержали максимальну підтримку виборців у першому. Переможець другого туру визначається простою більшістю голосів.