Поліція Гонконгу повідомили про затримання 230 протестувальників після відновлення 10 травня акцій протесту, передає Reuters.
За даними агентства, поновилися антиурядові протести напередодні після того, як влада заборонила проведення маршу. Заворушення почалися в одному з торгових центрів, а потім продовжилися на вулицях району Монгкок.
У результаті заворушень було затримано людей у віці від 12 до 65 років. Їм звинувачують у несанкціонованих масових зібраннях, псуванні майна і відсутності посвідчень особи.
Як передає Гонконгська асоціація журналістів, працівників ЗМІ, які опинилися в натовпі протестувальників, поліція забороняла знімати те, що відбувається, застосовувала сльозогінний газ та інші засоби.
У мережі з'явилося безліч відео жорстокого розгону протестувальників.
Довгий час у Гонконгу і Центрального Китаю були складні взаємини. В середині червня 2019 року в найбільшої акції протесту в Гонконзі брали участь майже два мільйони людей. Жителі міста виступали проти ухвалення закону про екстрадицію підозрюваних у порушенні закону осіб на материковий Китай, вважаючи, що він може бути використаний для передачі в руки китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.
Уряд відмовився від ратифікації проєкту закону, проте демонстранти почали вимагати розгляду справи про жорстокість поліції, демократичних реформ і відставки глави китайської адміністрації Гонконгу Керрі Лем.
У грудні ці протести продовжилися. Лідер КНР Сі Цзіньпін заявив, що Китай ніколи не дозволить іноземним силам втручатися в його особливі регіони, включно з Гонконгом. На церемонії, присвяченій 20-й річниці передачі китайському Макао правлінню, Сі похвалив колишню португальську колонію за її патріотизм і лояльність Пекіну і навмисно промовчав про гонконгські протести.