У головах росіян стереотипи про Другу світову війну змішалися з антиукраїнськими – Washington Post

Поділитися
У головах росіян стереотипи про Другу світову війну змішалися з антиукраїнськими – Washington Post Росіяни тепер по-іншому розуміють радянські гасла. Ілюстрація © skoda-club.dn.ua
Пропаганда надала нового значення гаслам часів Другої світової війни.

Минулої середи німців обурив напис на снаряді в руках російських військових з Калінінграду. Хоча дивно, що їх не обурили військові навчання в Балтійському морі, які пройшли зовсім поруч, а саме "графіті" з гаслами часів Другої світової війни: "На Берлін!" і "За Сталіна!".

Хай там як, але коли в Німеччині почали ображатися на такі написи, в Міноборони РФ назвали фото зі снарядами "дурним фотомонтажем" і спробою зіграти на "русофобії". Сайт, який опублікував фото з написами на снарядах, запевнив, що не робить фотомонтажі.

Та попри всю цю скандальну суперечку, насправді росіяни сьогодні дійсно розмальовують свої автомобілі у кольори "георгіївської стрічки", яка стала символом не лише перемоги в Другій світовій війні, а й проросійських терористів на Сході України. Про це на сторінках Washington Post пише Юлія Смірнова, додаючи, що деякі автолюбителі в Росії навіть чіпляють "гармати" на свої машини, щоб було схоже на танк.

Інші кажуть, що "захоплять Київ" дорогою на Берлін. Деякі водії в Росії, попри антизахідні настрої, все ж люблять німецькі автомобілі і намагаються виправдатися: "Не стріляйте! Свої! Машина трофейна".

"Друга світова війна завжди була одним із центральних елементів російського патріотичного міфу. А з початком української кризи вона набула додаткового сенсу: боротьба з так званими "київськими фашистами" прирівнюється до перемоги над Третім рейхом", - йдеться в статті.

Автор зауважує, що ще п'ять років тому, попри трепетні спогади про Другу світову війну, росіяни не ставилися до Німеччини, як до ворога. Лише 1% росіян вважали німців ворожими, а 24% називали їх союзниками. Цим змінам могли посприяти як добрі відносини між НДР і СРСР, так і партнерські відносини Володимира Путіна з Герхардом Шрьодером, який перетворив Німеччину на російського лобіста в Європі в часи, коли він був федеральним канцлером.

Сьогодні ж цифри абсолютно протилежні. Лише 2% росіян вважають Німеччину дружньою, і 19% - ворожою. Решта ставляться до німців нейтрально. Ці зміни автор пояснює тим, що в розпал війни в Україні нинішній федеральний канцлер Ангела Меркель зайняла дуже жорстку позицію проти російської агресії. Але державні ЗМІ в РФ переконали глядачів в тому, що нібито Вашингтон змусив її це зробити.

"Можна сказати, що суміш старих і нових стереотипів змушує росіян повернутися до бойових гасел на зразок "На Берлін!" - йдеться в статті.

У Росії одним з головних елементів подібності державної ідеології є сакралізація спадщини СРСР, так само як і його внесок у перемогу в Другій Світовій війні. Наприклад, уряд Росії вважає пам'ятники Леніна частиною культурної спадщини. У травні міністр культури РФ Володимир Мединський заявив, що зробить все можливе для захисту пам'ятників Леніну в Росії.

Раніше МЗС Росії засудив заборону пропаганди комунізму в Україні. А нещодавно у Держдумі РФ запропонували ввести кримінальну відповідальність за публічне прирівнювання політичного режиму СРСР до режиму нацистської Німеччини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі