Механізм міжнародних кримінальних трибуналів в Гаазі в середу, 4 квітня, заявив, що не допустить оскарження строку довічного ув'язнення, винесеного колишньому президенту боснійських сербів Радовану Караджичу минулого місяця, повідомляє Balkan Insight.
"У статуті або правилах Механізму немає правових підстав, на підставі яких Караджич може оскаржити рішення другої інстанції або його частину", - йдеться в рішенні, підписаному президентом ММУТ (MICT) Кармело Агіусом.
Згідно з цим рішенням ММУТ (MICT) також відхилив прохання Караджича про затвердження призначення юрисконсульта, який допоможе йому підготувати прохання про перегляд вироку другої інстанції минулого місяця, в результаті чого його термін до 40 років позбавлення волі замінено на довічне ув'язнення.
Минулого тижня Караджич подав клопотання, в якому він сказав, що вважає Механізм помилковим, який засудив його до довічного ув'язнення, оскільки в ньому не враховується "практика судів у колишній Югославії", що порушує його права людини.
Він також стверджував, що суд не надав пояснення свого рішення про підвищення строку покарання до довічного ув'язнення з моменту винесення вироку у першій інстанції строком на 40 років, який був винесений в 2016 році.
Досі суд ООН відміняв вирок лише один раз - у випадку керівника колишньої югославської народної армії Веселіна Сливанчанина, який був засуджений за свою роль у масовому вбивстві в Вуковарі в Хорватії в 1991 році.
Апеляційна палата Гаазького трибуналу скоротила термін перебування Сливанчанина з 17 до 10 років.
Суд погоджується переглянути вирок, тільки якщо будуть представлені нові докази.
20 березня ММУТ (MICT) засудив Караджича до довічного ув'язнення за геноцид, злочини проти людяності та порушення законів і звичаїв війни.
Він був визнаний винним у геноциді в Сребрениці, переслідуванні боснійців і хорватів на всій території Боснії і Герцеговини, терроризуванні цивільного населення Сараєво і захопленні миротворців ООН в якості заручників.
Але він був виправданий щодо геноциду в інших боснійських муніципалітетах в 1992 році.
Боснія і Герцеговина повинна рухатися далі після засудження Караджича. Вирок Гаазького суду повинен стати опорою для подолання роздробленості країни за національним принципом.
Гаазький суд визнав сербської націоналіста Шешеля винним за всіма статтями. Сподвижник Слободана Мілошевича був визнаний невинним в організації етнічних чисток і військових злочинів.