Заворушення вирували у містах Франції четверту ніч, незважаючи на величезну кількість поліцейських сил та 1311 арештів, підпали автомобілів та будівель, розграбування магазинів. У суботу родичі та друзі ховають 17-річного підлітка Наеля, вбивство якого, вчинене поліцейським у паризькому передмісті Нантер, спричинило масові заворушення, передає АР.
Міністерство внутрішніх справ Франції оголосило нову цифру арештів по всій країні, де 45 тисяч поліцейських розкидані в поки що безуспішній спробі придушити хаос, спричинений смертю підлітка у вівторок.
Незважаючи на заклик президента Еммануеля Макрона до батьків тримати своїх дітей удома, вуличні зіткнення між молодими демонстрантами та поліцією продовжувалися. За даними влади, протестувальники розпалили близько 2500 вогнищ та грабували магазини.
У той час як кількість арештів продовжувала рости, уряд заявив, що насильство починає слабшати завдяки посиленню заходів безпеки. З моменту початку заворушень у вівторок увечері поліція здійснила загалом 2400 арештів - більше половини з них за четверту ніч насильства.
Тим не менш, руйнування були масштабними - від Парижа до Марселя та Ліона, і навіть далеко за межами французьких територій, де 54-річний чоловік загинув від шаленої кулі у Французькій Гвіані.
Сотні поліцейських та пожежників отримали поранення, зокрема 79 за цю ніч, але влада не опублікувала дані про постраждалих серед протестувальників.
Реакція на вбивство стала потужним нагадуванням про бідність, дискримінацію, безробіття та інші недоліки в районах по всій Франції, де багато жителів ведуть своє коріння з колишніх французьких колоній - таких, як район, де виріс Наель.
За інформацією ВВС, поліцейський вистрілив у груди Наелю, коли той, будучи за кермом авто як кур'єр, намагався оминути поліцейську перевірку дорожнього руху: він був занадто молодий для ліцензії на водіння.
"Історія Наеля - це запальничка, яка включила газ. Безнадійні молоді люди чекали на це. У нас немає житла та роботи, а коли є (робота), зарплата надто низька", - каже Самба Сек, 39-річний працівник транспортної служби в паризькому передмісті Кліші-су-Буа.
Кліші був місцем тижневих заворушень у 2005 році, викликаних смертю двох підлітків, убитих струмом на електропідстанції під час втечі від поліції.
До речі, у Франції все ще продовжуються протести проти підвищення пенсійного віку, хоч уже й не так активно, як у січні, коли на вулиці виходили мільйони незгодних із президентом Еммануелем Макроном.