Національна асамблея Франції підтримала статтю нового закону, що дає громадянам "право робити помилки" у відносинах з державою без обов'язкового покарання, пише AFP.
За повідомленням уряду, схвалена нижньою палатою парламенту стаття є основою закону про "державу, що обслуговує надійне суспільство".
Закон дає право на перше порушення у відносинах з державою без ризику бути покараним, якщо воно скоєне без злочинних намірів. Визначати, чи діяла особа недобросовісно, буде адміністрація.
Цей закон є частиною реформ президента Еммануеля Макрона, які він обіцяв під час передвиборчої кампанії.
Міністр громадських дій Франції Жеральд Дарманен на своїй сторінці у Twitter назвав ухвалений нормативний акт "революцією у відносинах адміністрації та громадян".
La généralisation du #droitàlerreur adoptée à l'instant par l'Assemblée ! C'est une révolution dans les relations entre administrations et administrés. C'est aussi une attente forte des agents publics qui veulent plus de marges d'initiative ! @StanGuerini @SophieErrante #DirectAN pic.twitter.com/kTDAKoThG9
- Gérald DARMANIN (@GDarmanin) 23 січня 2018 р.
Згідно зі зміною, внесеною до статті, право на уникнення покарання обмежуватиметься лише "першою помилкою". Проте його не застосовуватимуть за порушення у низці випадків, зокрема у сфері охорони здоров'я.
Раніше Сенат Франції схвалив новий антитерористичний закон, що дозволить міністрові внутрішніх справ та префектам департаментів обмежувати свободу пересування підозрюваних у тероризмі без дозволу суду, а також організовувати масштабні перевірки поліцією на вокзалах і в аеропортах.