Губернатор американського штату Флорида Рік Скотт у середу, 3 лютого, оголосив надзвичайний стан у чотирьох округах, де були зафіксовані випадки інфікування вірусом Зіка, повідомляє ABCnews.
У штаті зареєстровано дев'ять випадків захворювання. У Департаменті охорони здоров'я вважають, що всі інфіковані заразилися під час перебування у країнах, в яких вирує епідемія. Відзначається, що в зимовий період популяція комарів Aedes aegypti у Флориді є надзвичайно низькою.
Надзвичайний стан введено в округах Майамі-Дейд, Лі, Хіллсборо і Санта-Роса. Південна Флорида та Майамі, особливо, мають тісний зв'язок з Південною Америкою, де оголошено епідемію вірусу.
Нагадаємо, 2 лютого в штаті Техас був зафіксований перший в США випадок захворювання лихоманкою Зіка.
Вірус Зіка є вкрай небезпечним для організму в період внутрішньоутробного розвитку. У Бразилії вже виявлено 3893 випадків мікроцефалії, ймовірно, викликаних даною хворобою. Згідно з інформацією ВООЗ, на даний момент в країні інфіковано близько 1,5 млн осіб.
Рознощиком вірусу є комар Aedes aegypti. Також науці відомі випадки інфікування через статевий контакт.
21 січня влада Бразилії заявила про найбільшу в історії країни епідемії вірусу Зіка. З жовтня по новій статистиці таких випадків було зареєстровано близько чотирьох тисяч, а за останній тиждень їхня кількість зросла приблизно на 400.У міністерстві охорони здоров'я країни повідомили, що в Бразилії зареєстровано вже п'ять випадків загибелі від вірусу новонароджених немовлят. Ще в 44 випадках дитячої смерті експерти лише припускають, що причиною міг бути вірус Зіка.
Медики б'ють на сполох і в сусідній Колумбії, де кількість випадків захворювання вірусом перевищує 13 тисяч, і в Болівії, де вірус нещодавно був вперше виявлений у вагітної жінки.
Вперше цей вірус був виявлений в 1947 році. До недавнього часу він був помічений лише в країнах Африки й Азії, а також в острівних державах тихоокеанського регіону.