Член комітету Державної думи РФ з конституційного законодавства і державного будівництва Олексій Діденко (ЛДПР) готує проект закону про внесення змін до Кримінального кодексу Росії і в закон "Про військовий обов'язок і військову службу", які передбачають запровадження нових виховних заходів для осіб, які вчинили ненасильницькі злочини незначної та середньої тяжкості.
Зокрема, за дані злочини, які вчинені чоловіками вперше у віці від 18 до 45 років, Діденко пропонує в якості альтернативи кримінальному покаранню, в тому числі позбавлення волі, обов'язок проходження військової служби в армії Росії.
Повідомляється, що строк служби в збройних силах РФ буде дорівнює терміну позбавлення волі, який зазначено у відповідних статтях кримінального кодексу.
"У нас уже давно існує проблема з переповненими в'язницями. За останні 5 років пройшли дві амністії. Експерти пропонували і пропонують різні заходи щодо виправлення цієї ситуації, часто вказуючи на те, що ряд злочинців - зокрема, вчинили економічні злочини, - можна карати і іншим способом, ніж позбавлення волі... Тим більше що наша армія, ймовірно, є навіть більш дієвим виховним інститутом, що тюремна система", - наголосив Діденко.
У липні російські ЗМІ повідомили, що в РФ судять солдатів за відмову їхати воювати в Україну на боці бойовиків. Кілька десятків солдатів-контрактників з військової частини № 22179 33-ї окремої мотострілкової бригади (Майкопська розвідувальна бригада) втекли з військового полігону в Ростовській області Росії, так як злякалися відправки в Україну. На даний момент проти них порушили кримінальні справи, їм загрожує до 10 років в'язниці за самовільне залишення частини та дезертирство
На початку жовтня в Держдумі допустили відправку російських бойовиків з Донбасу в Сирію. Голова комітету Держдуми РФ з оборони адмірал Володимир Комоєдов заявив, що для підтримки сирійських урядових військ може бути створена і спрямована в регіон "добровольча бригада" з числа бойовиків, які воювали в Донбасі.