Заступник голови ЦК КПРФ, перший заступник голови комітету Держдуми РФ у справах національностей Валерій Рашкін порадив владі Вірменії вислати з країни посла США Річарда Міллса "за підбурювання".
"Фактично на пострадянському просторі залишилося тільки дві держави, які є справжніми друзями Росії, - це Вірменія і Білорусь. Саме тому американці з подвоєною силою намагаються відірвати від нас останніх союзників на пострадянському просторі, намагаючись ініціювати черговий кольоровий переворот під боком у нашої країни. Сподіваюся, що у США нічого не вийде, але на місці влади Вірменії я б вже давно вислав американського посла-підбурювача і відправився на переговори з мітингувальниками, адже їх обурення погіршення соціально-економічною ситуацією в державі більш ніж виправдано", - сказав Рашкін.
А член комітету Держдуми РФ з міжнародних справ Олександр Бабаков заявив, що реакція посольства США - це втручання у внутрішні справи Вірменії.
"Для нас нічого нового в діях американського посольства за даних обставин. Реагують на події, які пов'язані з дестабілізацією всередині країни таким чином, що самі ж і кидають на себе тінь. Я впевнений, що їх позиція не може кардинальним чином вплинути на ситуацію. Але такі інституції, як посольства, повинні тримати себе в рамках своєї компетенції", - говорить Бабаков.
Раніше в Міноборони Росії заявили, що так звані "кольорові революції" розробляються за правилами військового мистецтва, і нібито є інструментом Заходу для внутрішніх політичних змін в інших країнах.
Увечері 22 червня в Єревані кілька тисяч людей перекрили проспект Баграмяна, де знаходиться резиденція президента країни Сержа Саргсяна. Міське поліцейське начальство пропонувало протестувальникам зібрати ініціативну групу для переговорів з президентом, але мітингувальники відмовилися. Силовики пригрозили розгоном, у відповідь протестувальники сіли на асфальт.
Рано-вранці 23 червня поліція розігнала сидячий пікет. Однак увечері 23 червня, близько 20:30, простоявши два години на площі Свободи, демонстранти знову вирішили почати на проспекті Баграмяна сидячу демонстрацію. Вночі активісти після деяких роздумів вдруге відмовилися від зустрічі з президетом Сержем Саргсяном. Замість цього главі держави запропонували в прямому ефірі скасувати рішення Комісії з регулювання суспільних послуг.
У середу акція протесту на проспекті Баграмяна триває, її учасники запевняють, що продовжать боротьбу до скасування рішення про подорожчання електроенергії. Інших вимог вони не висувають.
Раніше повідомлялося, що акції протесту не обмежилися Єреваном і докотилася до інших вірменських міст – Гюмрі, другого за величиною міста країни, і Ванадзора. В Гюмрі, 23 червня також були проведені арешти – 13 людей опинилися за ґратами, хоча це набагато менше, ніж в Єревані - близько 240.