"Ми сподіваємося на те, що основний етап роззброєння Північної Кореї завершиться до кінця 2020 року", - цитує Помпео BBC.
Американські санкції з КНДР будуть зняті після повної відмови країни від ядерної зброї і завершення процесу денуклеаризації.
Зазначимо, Трамп і Кім Чен Ин на саміті 12 червня підписали спільну декларацію, що містить чотири пункти. Зокрема пункт про готовність продовжувати роботу до повного ядерного роззброєння КНДР.
На зустрічі в Сінгапурі північнокорейський лідер остаточно підтвердив власну позицію щодо денуклеаризації Корейського півострова, сформовану під час двосторонніх переговорів із представниками Південної Кореї, що відбулися 27 квітня у прикордонному селищі Пханмунджом.
Тим не менш, у спільній декларації лідерів США та КНДР не зазначені ані конкретні механізми роззброєння, ані їх строки, ані механізм контролю і конкретні гарантії виконання, через що декларація неодноразово піддавалася критиці. Як пише у своїй статті для DT.UA доцент інституту міжнародних відносин КНУ ім.Тараса Шевченка Віктор Константинов, фактично лідери США та КНДР домовилися про тривалий процес, а не про швидкий результат.
Нагадаємо, 12 червня в Сінгапурі відбулася історична зустріч президента США Дональда Трампа та лідера Північної Кореї Кім Чен Ина. Дата саміту кілька разів переносилася, підготовка до нього тривала з кінця травня. За її підсумками сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова.
Крім того, США беруть на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Тим не менш, санкції проти Кореї поки що залишаються чинними.
Детальніше про підсумки саміту читайте у матеріалі Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха або тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".