У Держдепі розповіли про розбіжності з КНДР щодо денуклеаризації

Поділитися
У Держдепі розповіли про розбіжності з КНДР щодо денуклеаризації © kcna.kp
Різне розуміння процесів ускладнює переговори між США і КНДР.

Спецпредставник США з Північної Кореї Стівен Бігун заявив про те, що складно просуватися в переговорах з Північною Кореєю в питанні повної денуклеаризації. Виступаючи в понеділок на конференції у Фонді Карнегі, він розповів, що Вашингтон не готовий до поступової денуклеаризації КНДР.

"Не те, щоб ми не могли зробити кроки для зміцнення довіри між двома країнами, але основою цієї політики є денуклеарізація. До тих пір, поки ми не доберемося до деякої точки, в якій ми зможемо добитися однакової позиції в цьому питанні, нам буде дуже важко рухатися вперед", - сказав Бігун у відповідь на питання, чи зміцнилася позиція США щодо Північної Кореї з часу його виступу в Стенфорді.

"Ми не збираємося робити денуклеаризацію поступово... Наша мета - остаточна, повністю верифікована денуклеарізація Північної Кореї", - сказав Бігун у відповідь на питання, чи відкриті Сполучені Штати до поступового підходу до денуклеаризації КНДР.

Зазначимо, 27-28 лютого у Ханої відбувся другий саміт США-КНДР на рівні лідерів держав, метою якого стало досягнення подальшого прогресу у виконанні домовленостей, досягнутих у Сінгапурі.

У перший день Трамп і Кім Чен Ин провели зустріч у форматі тет-а-тет, президент США оцінив її як "дуже добру". У другий Трамп і Кім не змогли досягнути угоди щодо реальних заходів із денуклеаризації Корейського півострова, однак північнокорейський лідер заявив про свій намір позбутися ядерної зброї.

Саміт у Ханої завершився достроково, але, за даними північнокорейських ЗМІ, голови держав встигли домовитися про нову зустріч.

Нагадаємо, 12 червня 2018 року в Сінгапурі відбулася зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім цього, США взяли на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР, але залишили чинними санкції проти Північної Кореї.

Докладніше про саміт у Ханої читайте у матеріалі Наталії Бутирської "Високі ставки, низький результат" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі