Чоловік, якого підозрювють у двох нападах, що забрали життя двох людей у данській столиці в суботу, застрелений, повідомляє поліція Копенгагена.
Чоловік відкрив вогонь по поліцейським в копенгагенському районі Норребро і був убитий вогнем у відповідь, пише Російська служба Бі-бі-сі.
Суботній напад стався під час дебатів про свободу самовираження, що проходили в копенгагенському кафе з участю шведського художника-автора карикатур на пророка Мухаммеда. Тоді один чоловік був убитий і ще двоє поранені.
Потім в головній синагозі датської столиці був убитий охоронець-єврей і поранені двоє поліцейських.
Датська поліція вважає, що обидва повідомлення скоїв один і той же чоловік, який діяв поодинці.
Правоохоронці спостерігали за будинком у районі Норребро, очікуючи повернення проживав в ньому чоловіка. Той помітив правоохоронців, вихопив зброю і почав стріляти, поліція відкрила вогонь
В Норребро проживає значна кількість іммігрантів, відзначає агентство. Він знаходиться приблизно в 5 км від синагоги, де стався перший напад.
За словами чевидеца Денніс Михофф-Брінк, "люди намагалися добігти до дверей, вибратися із залу, ховалися за столами і стільцями і між ними, деякі вибігали на вулицю".
Стрілець зник у чорному автомобілі "Фольксваген Поло", який незабаром кинув неподалік, розповіли в поліції. На поширеному поліцейськими фото підозрюваний одягнений у фіолетову маску і пуховик.
Через кілька годин влада повідомиаи про стрілянину біля міської синагоги на вулиці Крісталлгейде, що приблизно за 5 км від місця першого нападу. Від поранення в голову помер 55-річний чоловік. Двоє поліцейських були поранені в руку і ногу. Нападник втік.
За даними місцевих єврейських організацій, загиблий був євреєм і охороняв синагогу, де в той час проходила церемонія конфірмації.
Як заявив представник поліції Аллан Уодуорт-Хансен, перший напад, найімовірніше, було здійснено з терористичних мотивів "і друге теж має сенс розслідувати виходячи з тієї ж версії".
Прем'єр-міністр Данії Хелле Торнінг-Шмітт назвала стрілянину в кафе політично вмотивованим актом тероризму.
Ситуація з нападами радикалів на журналістів на ґрунті релизиозной ненависті загострилася в Європі після сумнозвісних терактів у Франції, які поизошли на початку січня. Тоді загинули 17 людей, відповідальність за теракт взяла на себе Аль-Каїда.