Операцію на статевих органах дівчаток, яку все ще проводять в окремих країнах і регіонах, заборонять в Дагестані. Муфтіят випустить фетву, яка заборонить жорстоку процедуру, написав ROMB зі слів керівника відділу з фетв при муфтіяті Дагестану Зайнулли-хаджі Атаева.
За повідомленням ООН, близько 200 млн дівчаток і жінок, що живуть зараз на Землі, зазнали надзвичайно болючою процедурою жіночого обрізання (FGM).
"Іслам забороняє калічити тіло людини, будь то хлопчик чи дівчинка", - сказав Атаєв, вперше висловившись про проблему "жіночого обрізання",
Він заявив, що операції над статевими органами може проводити тільки лікар, виключно за медичними показаннями.
Хоча більшість жінок, які перенесли операцію, живуть в Африці і Близькому Сході, є дані про випадки жіночого обрізання в країнах Азії і Латинської Америки.
Також "жіноче обрізання" робили в Західній Європі, Північній Америці, Австралії та Нової Зеландії, випливає з матеріалів ООН. Однак тут випадки фіксувалися, в основному, в закритих етнічних групах і громадах африканських.
ООН закликає покласти край цій практиці, адже вона може привести до серйозних проблем зі здоров'ям, у тому числі і психічним. Жінки, які зазнали цій процедурі, стикаються з важкими негативними наслідками калічить операції протягом майже всього життя, передає джерело в ООН.
Нагадаємо, щонайменше 266 темношкірих, латиноамериканських, азіатських, індійських, близькосхідних і північноафриканських жінок балотуються в Палату представників і Сенат. Це більше, ніж в попередню рекордну кампанію 2018 року.