Суперечності в американському суспільстві знову дали про себе знати. У вівторок ввечері, 24 листопада, в Чикаго, штат Іллінойс, пройшли масові протести після появи в інтернеті відеозапису вбивства в жовтні минулого року темношкірого підлітка білим поліцейським. Про це повідомляє Радіо Свобода.
20 жовтня 2014 року 37-річний Джейсон Ван Дайк убив 17-річного Лакуана Макдональда. Момент злочину був зафіксований відеореєстратором. У невеликому уривку відеозапису видно, як Макдональд, який, за твердженням поліції, був під дією наркотиків і мав ножа в кишені, тікає від двох поліцейських. Далі з авто виходять двоє поліцейських, і в юнака потрапляє кілька куль, він падає на асфальт, по ньому продовжують стріляти і Макдональд помирає в агонії. Відстань між полісменом і вбитим у цей момент становить кілька метрів.
24 листопада прокуратура Чикаго пред'явила Ван Дайку звинувачення у вбивстві Макдональда. Поліцейський заявляв, що змушений був відкрити вогонь, так як підліток погрожував йому ножем. Якщо суд визнає його винним, Ван Дайку загрожує до 20 років в'язниці або довічне ув'язнення.
The strange, disturbing social media influence of protests: people posing for stare-offs w/police. #LaquanMcDonald pic.twitter.com/JbTAhlx5Bu
- Mark Guarino (@markguarino) 25 Листопад 2015
Як повідомляє USA Today, більшість з учасників ходи - афроамериканці. Вони перекрили рух на одній з центральних магістралей міста і скандували слова "16 пострілів". Саме стільки разів поліцейський Джейсон Ван Дайк вистрілив у 17-річного Лакуана Макдональда. Протестувальники також ображали правоохоронців, які оточили вулиці.
Даних про сутички між поліцією і учасниками акції поки не надходило. У той же час влада Чикаго побоюється більш агресивної реакції людей.
У листопаді 2014 року у Фергюсоні сталися сутички між поліцією і жителями міста, незадоволеними вердиктом у справі про вбивство чорношкірого американця Майкла Брауна. Журі присяжних вирішив не залучати до суду поліцейського Даррена Вілсона, який застрелив 18-річного підлітка. Протестувальники підпалили автомобілі, в тому числі і поліцейські машини. Акції протесту також пройшли в Вашингтоні, Чикаго, Сіетлі, Бостоні, Філадельфії і Лос-Анджелесі і викликали дебати з питань етнічної і расової дискримінації.