У Червоному морі хусити вдарили по танкеру, який перевозив російську нафту – Bloomberg

Поділитися
Це має занепокоїти Москву, адже через Червоне море зараз перевозять величезну кількість нафти РФ.

Танкер торгового гіганта Trafigura Group, по якому у Червоному морі ракетою вдарили єменські хусити, перевозив російську нафту, пише Bloomberg. Це була найбільша атака хуситів на судно, яке перевозить «чорне золото».

У новому повідомленні щодо інциденту, який стався напередодні, ВМС Великої Британії заявили, що на судні все ще вирує пожежа. Вказано, що на місці присутні військові кораблі коаліції. Британські Військово-морські сили порадили кораблям обережніше здійснювати транзит.

Як пише Bloomberg, атака на танкер, ймовірно, викличе занепокоєння у Москві. Адже через південну частину Червоного моря транспортують величезні обсяги російської нафти до азійських покупців. Такий маршрут росіяни обрали після того, як Європа відмовилась від російських вантажів через війну в Україні.

При чому раніше представник хуситів заявляв російській газеті «Известия», нібито кораблі з РФ та Китаю в Червоному морі будуть у безпеці. Навіть, якщо хусити націляться на кораблі США та Британії.

Згідно з даними аналітичної компанії Kpler, судно забрало свій вантаж російського походження за допомогою так званої передачі з судна на судно на ділянці акваторії Лаконської затоки на півдні Греції. Цей район відіграє ключову роль у постачанні російської нафти на світовий ринок, а також в обробці поставок, що не перевищують верхню межу ціни. Що також сприяє більш тіньовій торгівлі.

Trafigura, разом з іншими сировинними трейдерами, такими як Glencore Plc, Vitol Group і Gunvor Group, була одним з найбільших постачальників нафти з Росії до повномасштабного вторгнення в Україну. Крім того, компанія була партнером у великому нафтовому проєкті, який реалізовувався російською державною компанією ПАТ «Роснефть».

З того часу, як зазначили у виданні, компанія відійшла від цих потоків після запровадження санкцій США, Європи та Великої Британії щодо експорту російських енергоносіїв. Хоча її генеральний директор Джеремі Вейр заявив, що компанія продовжує торгувати невеликими обсягами нафтопродуктів з Росії, ця позиція перебуває на стадії перегляду.

Той факт, що компанія забрала вантаж шляхом перевантаження з судна на судно біля берегів Греції, проливає світло на те, як один з найбільших світових сировинних торгових домів вдається до менш прозорих методів та продовжує сприяти експорту нафтопродуктів з Росії в той час, коли в Україні все ще триває війна.

Останній інцидент також свідчить про те, що США і їхні союзники все ще недостатньо послабили військовий потенціал хуситів через два тижні після того, як вони завдали першого з кількох авіаударів по ракетах, радарах та інших об'єктах угруповання по всьому Ємену. Минулих вихідних заступник радника президента США з національної безпеки Джон Файнер заявив, що військові дії зі стримування хуситів та інших угруповань, підтримуваних Іраном, займуть певний час.

Нагадаємо, США та союзники розпочали серію авіаударів по військових об’єктах єменських хуситів в ніч на 12 січня. Під час першої атаки випустили понад 100 високоточних ракет по 60 об’єктах. Також Військово-морські сили США 11 січня захопили судно, яке перевозило компоненти балістичних і крилатих ракет іранського виробництва, що призначалася для сил хуситів в Ємені. Ця зброя використовується під час нападів хуситів на торгові судна, що прямують транзитом через Червоне море.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі