У Брюсселі стартує саміт G7

Поділитися
У Брюсселі стартує саміт G7 © tsn.ua
Голови держав та урядів мають намір висловити підтримку новому президентові України.

Лідери країн "великої сімки", до якої Євросоюз входить де-факто восьмим членом, у середу зберуться на дводенну зустріч у Брюсселі.

"Всім відомий контекст цієї наради. Це драматичні події - порушення суверенітету і територіальної цілісності України 3. І це є причиною, через яку голови держав і урядів групи G7 вирішили на полях саміту з ядерної безпеки (24 березня у Гаазі - ред) зібратися у Брюсселі у форматі "сімки", - заявило журналістам напередодні саміту європейське дипломатичне джерело на умовах анонімності.

Таким чином, за його словами, "замість G8 (у Сочі - ред) вийшло G7 у Брюсселі". У бельгійській столиці саміт проходить уперше.

Співрозмовник ЗМІ повідомив, що першим великим блоком порядку денного стане міжнародний, в якому переважатимуть Україна і відносини G7 з Росією у світлі української кризи.

"Це буде головна страва робочої вечері. Ключова мета цієї дискусії - підвести підсумок останніх подій, зокрема, президентських виборів, що відбулися в Україні, насильству, яке панує на сході країни, і частковому відведенню російських військ від українського кордону", - зазначив дипломат.

Він висловив думку, що глави держав і урядів "висловлять підтримку новому президенту України, а також запланованим економічним та політичним реформам".

Європейське джерело нагадало, що Європейський союз і група G7 не визнають анексію 3 Росією.

"І така позиція не зміниться, ми не визнаємо цю анексію. Це порушення міжнародного права, всіх конвенцій, і я переконаний, що це знайде відображення в заключній декларації G7 у четвер", - зазначив співрозмовник журналістів.

Окрім того, за його заявою, лідери "сімки" "підтвердять свою волю посилити санкції, якщо того вимагатиме ситуація".

Дипломат зазначив, що в ЄС є згода, аби робота над новими заходами щодо Росії тривала у разі необхідності, і він вважає, що така позиція отримає в четвер підтримку при обговоренні української кризи.

Учасники зустрічі G7, можливо, обговорять перспективу повернення Росії до групи "великої вісімки" провідних країн, припустило джерело.

"Щоб Росія повернулася у "вісімку", від неї очікують коректної співпраці з Україною і сприяння зниженню напруженості в цій країні", - сказав він.

За його твердженням, "Росія сама виключила себе з цієї групи самоізоляцією". Це Росії, вважає він, слід "поводитись згідно з міжнародним правом і в рамках цінностей, які поділяють члени G7".

"Поки Росія не змінить своєї поведінки, дуже важко уявити її повернення у групу", - додало європейське джерело.

У міжнародному поділі, хоча і не настільки детально, також будуть обговорювати Сирію, Лівію, Малі, ЦАР, Іран, КНДР, Афганістан, ситуацію в Південно-Китайському морі.

Увечері в середу зустріч обмежиться робочою вечерею і міжнародним розділом. У четвер відбудуться дві сесії - з економіки і торгівлі, енергетики і клімату. Нарада завершиться робочим обідом, який буде присвячено розвитку.

Другий блок порядку - світова економіка і торгівля. В його рамках лідери G7 зосередяться на перспективі глобального економічного зростання й зниження рівня безробіття. Буде йти мова про торговельні переговори, які ведуть члени G7, про реалізацію угоди Балі зі світової торгівлі і про майбутню програму СОТ.

Третій розділ - енергетика і кліматичні зміни. Головні дискусії буде присвячено енергетичній безпеці, у тому числі у світлі української кризи. Очікується також, що G7 зіграє роль лідера у боротьбі з кліматичними змінами і буде домагатися укладення глобальної угоди щодо клімату до 2015 року.

Проблематику розвитку будуть обговорювати під час робочого обіду. Учасники зустрічі повинні підтвердити свої зобов'язання у цій області після 2015 року, включаючи боротьбу з бідністю, економічні і соціальні аспекти, продовольчу безпеку, тематику сталого розвитку.

За кожним із розділів порядку очікується заключне комюніке саміту.

Дипломатичне джерело не уточнило, хто буде головувати на саміті G7 - голова Євроради Херман ван Ромпей або голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу.

Він, у кінцевому рахунку, відповів: "Не це головне. Панове ван Ромпей і Баррозу, як завжди, успішно розділять свої завдання.

Вони обидва будуть забезпечувати розгляд питань порядку денного. Не турбуйтеся про це". !zn

Читайте також:

Країни G7 вирішили провести саміт без Росії

Країни "Великої сімки" призупинили підготовку до саміту G8 в Росії

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі