У звіті міжпартійного комітету не сказано, чи мала Росія достатній вплив на результати голосування 2016 року. Однак як приклад впливу наводяться статті антиєвропейської спрямованості, поширені напередодні референдуму російськими телеканалом RT і агентством Sputnik.
Тіньова міністерка закордонних справ (в опозиційному уряді лейбористів – ред.) Емілі Торнберрі вважає, що результати розслідування порушують "серйозні питання" про заходи безпеки, які будуть запроваджені на загальних виборах у грудні.
"Якщо вірно, що наші служби безпеки не змогли дійти висновку про ступінь або вплив російського втручання на референдум 2016 року, то це порушує серйозні питання, які вимагають серйозних відповідей", - сказала вона.
Підготовка документу тривала півтора роки, цей звіт раніше не оприлюднювався, повідомляє "Європейська правда".
Раніше екскандидатка у президенти США Гілларі Клінтон заявила, що відмова Великої Британії публікувати парламентський звіт про можливе російське втручання є "нез'ясовною і ганебною".
"Мені видається незбагненним, що ваш уряд не публікує урядову доповідь про російський вплив. Нез'ясованим і ганебним. Кожна людина, яка візьме участь у голосуванні, заслуговує того, щоб побачити цю доповідь до виборів", - сказала політик.
Доповідь парламентського комітету з розвідки і безпеки була перевірена спецслужбами, однак офіс прем'єр-міністра Бориса Джонсона поки не дав згоду на його публікацію, що означає, що він не буде оприлюднений до виборів 12 грудня.
Адміністрація прем'єра Джонсона неодноразово заперечувала, що нездатність опублікувати звіт до виборів є політично вмотивованою.