У Британії не змогли точно встановити країну походження "Новачка"

Поділитися
У Британії не змогли точно встановити країну походження В лабораторії Портон-Даун просять більше інформації, в т. ч. розвідданих © Интерфакс
Першочерговим завданням вчених була ідентифікація отруйної речовини, і цю задачу у Портон-Даун виконали.

Вчені британської лабораторії Портон-Даун не змогли встановити, чи була Росія країною походження нервово-паралітичної речовини "Новачок", яким отруїли екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньку Юлію, заявив керівник лабораторії Гері Айккенхед Sky News.

За його словами, вони все ще не можуть довести, що речовину було виготовлено в Росії.

"Ми змогли ідентифікувати це як "Новачок", визначити, що це нервово-паралітична речовина військового класу. Ми не визначили точно джерело походження (речовини - ред.), але ми надали наукову інформацію уряду, який потім використовував цілий ряд інших джерел, щоб зібрати в одне ціле висновки, які були зроблені", - зазначив він.

За словами Айккенхеда, встановлення походження речовини вимагає і інших матеріалів, в тому числі, в розвідданих, якими володіє уряд.

Він зазначив, що метою лабораторії було науковим шляхом встановити, яким саме речовиною був отруєний Сергій і Юлія Скрипали, а не з'ясувати країну походження "Новачка".

Тим часом виконавча рада Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХО) збереться на засідання в середу, 4 квітня. Її темою стане обговорення отруєння в британському Солсбері шпигуна-перебіжчика Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Нагадаємо, раніше очільник МЗС Великої Британії Борис Джонсон заявив про те, що Росія протягом десяти років розробляла та накопичувала запаси отрут нервовопаралітичного дії, зокрема, "Новачка".

5 березня в Британії із сильним отруєнням невідомою речовиною був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль та його донька. Їм обом стало зле в торговому центрі в Солсбері. За даними слідства, для отруєння було використано нервовопаралітичну речовину "Новачок" російського виробництва.

Британія зажадала від Росії протягом доби пояснити появу речовини на території Королівства, але так і не отримала відповіді. Росія будь-які звинувачення на свою адресу традиційно заперечує.

У відповідь на отруєння у Солсбері, британським урядом вжито низку контрзаходів, зокрема, вислані з країни 23 російських дипломата. Сполучене Королівство також посилить протидію російському шпигунству та підривній діяльності, включно з можливим заморожуванням держактивів РФ.

На ініційованому Великою Британією засіданні Ради Безпеки ООН заступник постійного представника Британії в ООН Джонатан Аллен звинуватив Росію в порушенні статуту організації та Конвенції про заборону хімічної зброї.

Детальніше про ситуацію довкола отруєння Сергія Скрипаля читайте в матеріалі Олександра Хари "Токсична Росія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі