Поліцейські для розгону прихильників Русеф застосували перцевий газ після того, як мітингувальники почали закидати поліцейський кордон петардами.
До теперішнього часу 35 виступили сенаторів 28 висловилися на користь імпічменту.
У разі прийняття рішення про імпічмент, для чого потрібно, щоб за нього проголосували більше половини з 81 сенатора, президент буде усунена від влади на шість місяців. Після цього сенат збереться знову для прийняття остаточного рішення.
Верховний суд Бразилії в середу, 11 травня, відхилив апеляцію, подану прихильниками президента Ділми Русеф, які вимагали відмінити процедуру імпічменту.
У квітні нижня палата бразильського парламенту проголосувала за оголошення імпічменту президенту країни Ділмі Русеф, набравши покладені за конституцією дві третини голосів за її відставку. На початку травня відповідний комітет бразильського сенату проголосував за початок судового процесу над головою держави.
Однак 9 травня спікер нижньої палати парламентів Валдир Мараньо скасував результати голосування, пояснивши це тим, що воно було проведене з процесуальними порушеннями. За його словами, депутати не повинні були до голосування заявляти про своє рішення, а лідери партій - радити депутатам, як краще проголосувати.
Він заявив, що може бути проведено ще одне голосування.
Ділму Русеф звинувачують у порушенні податкового законодавства і маніпуляціях з державним бюджетом під час виборчої кампанії в 2014 році. Одночасно з цим з 2014 року в Бразилії йде розслідування корупційних схем контрольованої державою компанії Petrobras.
Сама Русеф заявляє, що вона невинна, а своїх супротивників звинувачує в політичному шахрайстві.