У Бразилії обрушилася дамба, пропали безвісти понад 40 осіб

Відео
Поділитися
У Бразилії обрушилася дамба, пропали безвісти понад 40 осіб Стічні води затопили два невеликих міста © @elpais.com
Стічні води із вмістом залізорудного шламу затопили дві шахтарських поселення.

У промисловому регіоні 3. У штаті Мінас-Жерайс в четвер, 5 листопада, прорвало дамбу в Бенто Родрігес між Ору-Прету і Маріана, яка стримувала стічні води з шахти по видобутку залізної руди, передає AFP. Потік обрушився на міста Паракату і Барра-Лонга на річці Ріо Доча.

У результаті стічні води із вмістом залізнорудного шламу затопили десятки будинків, під шаром бруду опинилися вантажні автомобілі і дороги. Рятувальники підтвердили загибель 1 людини, ще 4 отримали поранення. Число жертв може перевищити 45 осіб.

Приблизно 500 осіб були евакуйовані військовими. Потерпілі пройшли процедуру знезараження з милом і водою перед відправкою до лікарні і до пунктів прийому бездомних.

До рятувальних робіт залучено 3 вертольоти і 2 бульдозера. В операції місцевого осередку служби у справах надзвичайних ситуацій задіяно 150 співробітників. Тривають пошуки зниклих.

В епіцентрі катастрофи за кілька годин до прориву греблі було зареєстровано три підземних поштовхи магнітудою приблизно 3 бали. Про це повідомив співробітник сейсмічної обсерваторії зі столиці - міста Бразиліа - Хорхе Санд Франка, передає noticias.r7.

- Ми з'ясовуємо, що могло стати причиною ушкоджень. Ведеться розслідування інциденту. Всі наземні служби попереджені про небезпеку зсувів, - пояснив Франка.

Читайте також: На ліквідацію розливу токсичних відходів в Угорщині піде більше року

Шахтою управляє бразильська видобувна компанія Samarco, яка належить компаніям Vale SA і BHP Billiton Ltd. Як заявили в Samarco, поки причини обвалення греблі невідомі.

Samarco спеціалізується на виробництві залізорудних окатишів. Щорічний обсяг виробництва становить близько 30 млн тонн на рік, що дорівнює приблизно 10% виробництва залізної руди в Бразилії.

У жовтні 2011 року на глиноземному заводі в Угорщині сталася аварія. Було зафіксовано витік сотень тонн токсичного червоного шламу у води Дунаю. В результаті аварії на хімічному виробництві загинули чотири людини, ще близько 120 були госпитализовані, постраждали 7 населених пунктів. Інцидент став найбільшою техногенною катастрофою за всю історію країни, екологічні наслідки ще до кінця не досліджені.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі