у Білорусі в неділю, 11 жовтня, розпочався основний день виборів президента країни.
Дільниці для голосування відкрилися о 08.00 і працюватимуть до 20.00. В ході дострокового голосування, що проходило з 6 по 10 жовтня, свої голоси за кандидатів у президенти віддали понад 30% виборців.
Кандидатами на пост глави держави є чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко, лідер Ліберально-демократичної партії Сергій Гайдукевич, активістка кампанії "Говори правду" Тетяна Короткевич і голова Білоруської патріотичної партії Микола Улахович.
Відповідно до Виборчого кодексу Білорусі, вибори президента вважаються такими, що відбулися, якщо в голосуванні взяло участь більше половини громадян країни, включених у списки виборців. Президент вважається обраним, якщо за нього проголосувало більше половини громадян, які взяли участь у голосуванні.
До початку дострокового голосування було акредитовано 37,871 тис. спостерігачів. Станом на 9 жовтня Центрвиборчком акредитував 928 іноземних спостерігачів. 344 з них представляють Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, 387 - Співдружність Незалежних Держав, 68 - Парламентську асамблею ОБСЄ, 7 - Шанхайську організацію співробітництва.
Попередні підсумки виборів президента Білорусі, як передбачається, будуть оголошені вночі з неділі на понеділок.
Якщо Лукашенко буде обраний, це стане для нього п'ятим президентському терміном. Олександр Лукашенко очолює Білорусі з 1994 року. У 2010 році після президентських виборів ОМОН жорстоко придушив демонстрацію опозиціонерів і ув'язнив лідерів, у тому числі Статкевича, який протестував проти переобрання Лукашенка.
Раніше повідомлялося, що білоруська опозиція вважає, що Лукашенко вже сфальсифікував вибори.