Білий дім прийняв до відома переобрання Володимира Путіна президентом Росії.
"Все, що ми знаємо, це те, що Путін був обраний у своїй країні. І ми не можемо їм вказувати, як їм функціонувати при проведенні виборів. Ми можемо тільки звертати увагу на свободу і чесність виборів у нашій країні - їх ми підтримуватимемо і захищатимемо на 100%", - заявила офіційний представник Адміністрації президента США Сара Сандерс на брифінгу у Вашингтоні у вівторок, 20 березня.
Так вона відповіла на питання про чесність російських виборів і прокоментувала привітання Путіна президентом США Дональдом Трампом.
Сандерс також повідомила нові подробиці телефонної розмови президентів.
За її словами, Трамп і Путін зійшлися на думці про необхідність спільних зусиль для забезпечення стратегічної стабільності, а також прийняли рішення продовжувати діалог про "взаємні пріоритети національної безпеки та наявні проблеми".
Нагадаємо, 20 березня ході телефонної розмови з президентом США Дональд Трамп привітав Володимира Путіна з перемогою на виборах президента Росії.
Дії Трампа жорстко розкритикував сенатор-республіканець Джон Маккейн, назвавши Путіна диктатором, а російські вибори – фікцією.
Вибори президента РФ відбулися 18 березня – в день четвертої річниці окупації Криму Росією. Їх переможцем традиційно оголосили Володимира Путіна, який став президентом вчетверте з рекордними 76% голосів.
Першими Путіна привітали, переважно, диктатори й автократи – президенти більшості колишніх радянських держав, за винятком України, Грузії, Литви, Латвії та Естонії, а також голова окупованій Абхазії, керівники Китаю, Сербії, Венесуели, Куби та Болівії.
Більшість лідерів західних держав Путіна не вітали.
Україна протестувала проти проведення "голосування" а окупованому Криму. Європейський Союз зробив офіційну заяві про невизнання російських "виборів" на півострові.
Детальніше про результати виборів у Росії і перспективи четвертого терміну Путіна читайте в матеріалі Олексія Їжака "Путін буде Дудь" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".