"Добра новина: вакцина довела свою ефективність на тваринах. Зараз саме час перевірити, чи зможе вона захистити людей", - написав Кара в своєму Twitter.
Піддослідним вводили вакцину за допомогою мікроголок на шматочку лейкопластиру. Після введення у тварин формувалася імунна відповідь – починали вироблятися захисні антитіла.
İyi bir haber, küçük bir bant üzerindeki mikro-iğneler ile, koronovirüsün hücreye tutunmasını sağlayan kısmını, savunma sistemine tanıtıp, koruyucu antikor geliştirmeyi amaçlayan aşı, hayvanlarda antikor cevabı oluşturdu, şimdi sıra bu cevap hastalıktan koruyacak mı ona bakmada, pic.twitter.com/vj2u8esn0t
- Ates Kara (@AtesAtesKara) April 5, 2020
Нагадаємо, Ізраїль, Сполучені Штати і Китай змагаються в боротьбі за право стати першим розробником вакцини від коронавірусу. Розробками займаються й інші держави, зокрема Італія та Велика Британія.
Експериментальні зразки вакцини вже почали тестувати на людях, піддослідними погодилися бути волонтери. Зараз вакцини і ліків від COVID-19 не існує – захворювання лікують симптоматично.
Як зміниться світ після пандемії, і чи є у нього шанс на світле майбутнє, розповідають Георгій Почепцов у своїй статті "Що чекає нас завтра" і Олег Покальчук у матеріалі "Фантастика як реальність" для ZN.UA.