Посол Сполучених Штатів в Анкарі Девід Саттерфилд викликаний в Міністерство закордонних справ Туреччини у зв'язку з прийняттям у палаті представників Конгресу США резолюції про визнання геноциду вірмен, повідомляє Anadolu.
В заяві на сайті турецького МЗСйдеться, що Анкара відкидає резолюцію про визнання геноциду, а також підкреслюється, що документ не має ніяких історичних чи правових підстав" і юридичної сили. "В очах турецького уряду і народу ця резолюція є абсолютно недійсною", - зазначено в повідомленні.
За даними агентства, ще однією причиною для виклику представника США такжок стало схвалення палатою представників документа із закликом ввести санкції проти Туреччини. МЗС республіки заявив, що засуджує ухвалення резолюції про обмеження.
Фізичне знищення та депортації вірмен в Османській імперії в роки Першої світової війни призвели до загибелі понад 1 млн людей.
Крім Вірменії ці події геноцидом визнали ще близько 30 держав, а також 48 з 50 штатів США, окремі штати Австралії таі Бразилії, регіони Іспанії, Уельс, Шотландія і Північна Ірландія.
Резолюції із засудженням геноциду вірмен неодноразово приймали Рада Європи та Європейський парламент.
Україна геноцид вірмен не заперечує, але Верховна Рада не приймала резолюцій з цього питання, щоб не ускладнювати відносини з Туреччиною.
Туреччина та Азербайджан категорично заперечують геноцид вірмен та інших християнських народів Османської імперії. Офіційно Анкара визнає, що проти цивільного населення скоювалися злочини, стверджуючи, що вони не були геноцидом.
Зокрема, у відповідь на голосування Бундестагу за резолюцію про геноцид вірмен в червні 2016 року Анкара відкликала з Берліна свого посла. Роком раніше Туреччина аналогічно відреагувала на визнання геноциду вірмен Австрією.