Туреччина розблокує доступ Instagram, заявивши, що соціальна мережа пообіцяла виконати вимоги уряду щодо цензури та контенту. Перед цим влада звинуватила платформу у блокуванні публікацій, які пов’язані з ісламістським угрупуванням ХАМАС.
Туреччина є запеклим критиком війни Ізраїлю в Газі і не вважає ХАМАС терористичною організацією, пише Bloomberg. Керівник відділу комунікацій президента Фахреттін Алтун звинуватив Instagram в тому, що він "активно перешкоджає людям публікувати повідомлення зі співчуттями у зв'язку зі смертю лідера Хамасу Іслаїла Ганії, не посилаючись при цьому на будь-які порушення правил".
"Instagram пообіцяв спільно працювати над публікаціями, пов'язаними зі злочинами і цензурою", - заявив міністр транспорту Абдулкадір Уралоглу у своєму дописі на соціальній платформі X. Заборона мала бути скасована пізно ввечері в суботу.
Інтернет-регулятор Туреччини заблокував доступ до Instagram 2 серпня без пояснення причин. Це сталося після того, як старший помічник президента Реджепа Таїпа Ердогана розкритикував платформу за те, що він назвав "цензурою" постів, пов'язаних зі смертю Ганії.
Блокування викликало критику з боку низки партій, а головний опозиційний лідер країни Озгюр Озель назвав це рішення "глобальною дурістю". Рішення Туреччини також вдарило по бізнесу, зокрема по жінках-підприємцях, які покладаються на платформу для продажу своєї продукції.
Турецький уряд і раніше обмежував доступ до популярних соціальних мереж під час терористичних актів і великих стихійних лих, здебільшого з міркувань безпеки.
Інтернет-регулятор має право скорочувати пропускну здатність за певних умов, а соціальні медіа-платформи зобов'язані мати місцевих представників. Посилення контролю уряду над платформами викликає занепокоєння правозахисних організацій, опозиційних політиків та інших критиків, які стверджують, що це обмежує свободу вираження поглядів.
Нагадаємо, у Росії обмеження доступу до YouTube. У США заявили, що свідчить про наміри Кремля приховати від свого народу дії російського уряду.