Туреччина призупиняє торгівлю з Ізраїлем через війну в Газі

Поділитися
Туреччина призупиняє торгівлю з Ізраїлем через війну в Газі © Reuters
Цей крок розширює впроваджені раніше обмеження на експорт до Ізраїлю.

Туреччина припинила будь-яку торгівлю з Ізраїлем, посилюючи і без того високу напруженість між колись близькими союзниками через війну в Газі. Про це пише Bloomberg із посиланням на два джерела серед турецьких посадовців.

Цей крок розширює впроваджені минулого місяця обмеження на експорт деяких турецьких товарів до Ізраїлю. У такий спосіб президент Реджеп Таїп Ердоган посилює критику єврейської держави та намагається консолідувати підтримку серед консервативних виборців вдома.

Анкара офіційно не оголосила про призупинення, так само невідомо і за яких умов торгівля відновиться.

За даними турецького статистичного інституту, у 2023 році товарообіг між країнами становив 6,8 мільярда доларів, з яких 76% становив турецький експорт.

«Це поведінка диктатора, який порушує інтереси турецького народу та бізнес-спільноти, ігноруючи міжнародні торгові угоди», — прокоментував дії Туреччини міністр закордонних справ Ізраїлю Ісраель Кац у дописі на X.

Він заявив, що ізраїльський уряд працюватиме над створенням негайних альтернатив для торгівлі з Туреччиною шляхом збільшення місцевого виробництва та пошуку інших постачальників.

Найбільше у 2023 році Туреччина експортувала до Ізраїлю заліза та сталі. Імпорт переважно складався з  продуктів переробки нафти.

Напередодні Туреччина оголосила про плани приєднатися до справи Південної Африки у вищому суді ООН як позивач, який звинувачує Ізраїль у вчиненні геноциду на території Палестини.

Ізраїль і Туреччина відновили дипломатичні відносини в серпні минулого року після десятиліття напруженості та шукали шляхи для розширення співпраці, доки ХАМАС не розпочав атаку на єврейську державу 7 жовтня, що спровокувало війну.

Ердоган назвав бойовиків ХАМАС «борцями за свободу» і неодноразово критикував поведінку Ізраїлю у війні. На відміну від США та Євросоюзу, Туреччина не вважає групу терористичною організацією.

20 квітня Ердоган прийняв політичного лідера ХАМАС у Стамбулі.

Водночас, торгівля Туреччини з РФ різко зросла після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року. Це викликало критику, а згодом і санкції з боку США та ЄС, які намагалися зупинити потоки таких товарів, як промислове обладнання та запчастини, які РФ може використовувати у військовому секторі.

Такі дії мали ефект, адже за попередніми даними, опублікованими в четвер, 4 квітня, Міністерством торгівлі Туреччини, експорт до Росії в першому кварталі впав на 33,7% порівняно з попереднім роком.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі