Видання зазначає, що у турецької влади два основних інтереси в захопленні головного міста "Ісламської держави" в Сирії. По-перше, так вони зможуть послабити позиції курдів і не дати їм заснувати автономію на півночі Сирії. Така автономія, на думку турецьких чиновників, може підштовхнути турецьких курдів до продовження боротьби за автономію усередині країни.
По-друге, в Анкарі сподіваються, що підтримувана нею Вільна сирійська армія зможе отримати максимальний вплив для подальшого політичного впливу в переговорах про майбутнє країни.
Проте Сполучені Штати не обов'язково вирішать підтримувати свого союзника по НАТО. На те є кілька причин, серед яких переважаючі сили Сирійської демократичної армії. Військові експерти вважають, що тільки Сирійська демократична армія разом з курдами зможе швидко відвоювати Ракку. Іншим сторонам, включно з протурецької опозицією знадобиться багато часу. При цьому, для наступу на головну твердиню "Ісламської держави" в Сирії, турецькі війська повинні будуть пройти через підконтрольні курдам райони. А це може призвести до сутичок між загонами.
Туреччина почала сухопутну операцію "Щит Євфрату"на території Сирії у серпні минулого року. Вона спрямована проти терористів "Ісламської держави" і місцевих курдів.Раніше представник Пентагону заявив, що за два роки військової операції проти ІДІЛ, очолювана США коаліція, знищила на території Сирії та Іраку близько 50 тисяч бойовиків. Під час військових дій в Сирії загинули 310 тисяч осіб.
Детальніше про передумови, розвиток й учасників сирійського конфлікту читайте у спецпроекті DT.UA "Що важливо знати про конфлікт у Сирії".