Раніше Верховний суд Греції відмовив турецькій стороні в екстрадиції 8 громадян Туреччини, оскільки в Туреччині їм загрожує смерть. Анкара стверджує, що солдати, які перебувають в Греції – учасники липневого державного перевороту і зрадники.
Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу звинуватив грецький суд у політизації рішення і пособництві організаторам путчу. "Ми оцінюємо, що ми можемо зробити. Аж до розірвання договору з повернення біженців з Греції", – вважає Чавушоглу. У той же час прес-секретар Европеского Союзу заявила про свою впевненість у тому, що співпраця з Туреччиною в питаннях міграції продовжиться.
Відносини між Туреччиною і Грецією за останні роки покращилися, однак, досі в напруженому стані. Незважаючи на членство обох країн в НАТО, Греція і Туреччина перебували на грані війни у 1996 році, беручи участь у міжетнічному конфлікті Кіпру.
Раніше повідомлялося, що переговори щодо возз'єднання Кіпру завершилися безрезультатно. Найбільш проблемною частиною переговорів є питання власності, яка належала грекам-кіпріотам до турецького вторгнення в 1974 році.