Туреччина розпочала нову транскордонну антитерористичну операцію проти криївок Робітничої партії Курдистану на півночі Іраку. Про це вранці в понеділок заявив міністр національної оборони країни Хулусі Акар, пише Anadolu.
Операція отримала назву Claw-Lock ("Кіготь"), в ній беруть участь команди спецназу за підтримки безпілотних літальних апаратів (БПЛА), ударних гелікоптерів і артилерійських елементів, особливо спрямована на райони Метіна, Зап і Авасін-Басян.
У цих районах руйнують укриття, склади боєприпасів, штаби, місця збору та тунельні мережі, сказав Акар. Члены РПК часто ховаються на півночі Іраку, щоб планувати транскордонні напади в Туреччині, переконані в Анкарі.
Попередні операції «Тигр-кіготь» і «Орел-кіготь» розпочалися в прикордонних районах північного Іраку у 2020 році. У своїй більш ніж 35-річній кампанії проти Туреччини РПК, яку Туреччина, США та Європейський Союз внесли до списку терористичної організації, несе відповідальність за загибель щонайменше 40 тисяч людей, заявляють на сайті турецького агентства.
Курдистан розділений між Туреччиною, Іраном, Іраком і Сирією
Нагадаємо, Робітнича партія Курдистану утворена 27 листопада 1978 як марксистсько-ленінська (з маоїстським ухилом) підпільна група. В перші роки після створення відзначилася низкою акцій проти курдських націоналістичних партій («реакційних» з її точки зору) і «феодалів» (представників духовної й світської традиційної курдської еліт). Це породило підозри, що партія створена турецькими спецслужбами.
Після перевороту 1980 року лідерів партії затримали, але декому вдалося втекти в Сирію, там вони отримали своєрідну опіку завдяки протекторату сирійської спецслужби «Мухабаррат».
Нині територія, яку курди вважають своєю батьківщиною, поділена між чотирма державами — Туреччиною (тут проживає близько 190 тис. курдів), Іраном (125 тис.), Іраком (65 тис.) і Сирією (12 тис).
Раніше ми писали про те, яку роль може відіграти Туреччина в переговорах між Україною та Росією.