Посол Ватикану в Анкарі викликаний для пояснень в МЗС Туреччини у зв'язку з висловлюваннями Папи Римського Франциска, який назвав вбивство вірмен в Османській імперії "геноцидом", прирівнявши до цього виду діянь "злочини нацизму і сталінізму".
Раніше сьогодні на початку меси, присвяченій 100-річчю геноциду вірмен в Османській імперії під час Першої світової війни, Папа Римський Франциск заявив, що "приховування або заперечення зла подібно рані, яку не забинтовали і яка кровоточить".
За оцінками вірменських і багатьох незалежних істориків, під час Першої світової війни в результаті систематичних вбивств з боку турецьких військ загинули 1,5 млн вірмен.
Факт геноциду вірменського народу визнаний багатьма державами. Першим це в 1965 році зробив Уругвай, прикладом якого пішли Росія, Франція, Італія, Німеччина, Голландія, Бельгія, Польща, Литва, Словаччина, Швеція, Швейцарія, Греція, Кіпр, Ліван, Канада, Венесуела, Аргентина і більшість штатів США. Геноцид вірмен визнали також Ватикан, Європейський парламент, Всесвітня рада церков.
Туреччина традиційно відкидає звинувачення на свою адресу, стверджуючи, що жертвами трагедії 1915 року були вірмени, так і турки. Гостра реакція Анкари на процес міжнародного визнання геноциду вірмен 1915 року в Османській імперії є однією з головних причин складних відносин між Туреччиною і Вірменією.