Туреччина може намагатися впливати на французькі вибори - Макрон

Поділитися
Туреччина може намагатися впливати на французькі вибори - Макрон
Взимку 2020 року Ердоган відгукувався про Макрона, як "неприємність" для Франції і висловлював думку, що країна скоро "позбудеться" від нього.

Президент Франції Еммануель Макрон стурбований можливим впливом Туреччини на майбутні вибори у Франції, про що повідомив у інтерв'ю телеканалу France 5.

"Загрозу не завуальовані, тому я думаю, що ми повинні бути дуже розсудливими", - сказав Макрон у вівторок в інтерв'ю телеканалу France 5.

Він, разом з тим, не конкретизував, яким чином і в які вибори Туреччина може спробувати втрутитися: регіональні вибори в червні, президентські вибори в 2022 році або і в той, і в інший. Він сказав тільки, що Туреччина буде "грати на громадській думці".

У той же час, за його словами, діалог з Туреччиною і раніше необхідний, зокрема, з питання про сирійських біженців.

"Якщо ви скажете відразу: ми більше не можемо з вами працювати, ніяких дискусій, вони відкриють двері, і у вас буде 3 млн сирійських біженців, які прибувають до Європи. Ми повинні працювати з Туреччиною", - сказав Макрон.

Відносини між Макрона і президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом різко загострилися в минулому році, коли турецький лідер з-за нового французького закону, що обмежує радикальний іслам, заявив, що його французький колега потребує "ментальної перевірки".

У грудні Ердоган навіть висловив надію, що Франція "позбудеться" від Макрона якомога швидше, охарактеризувавши президента як "неприємність" для країни.

В цьому році, як зазначають ЗМІ, Ердоган дещо пом'якшив тон по відношенню до Франції та ЄС, Макрон в зв'язку з цим сказав: "Я зазначив з початку року бажання президента Ердогана відновити відносини. Я хочу вірити, що цей шлях можливий", - сказав він.

У той же час французький президент підтвердив, що як і раніше вважає за необхідне "прояснити" поведінку і місце Туреччини в НАТО, піддавши критиці дії Анкари в Східному Середземномор'ї і Лівії. Він додав, що "у відносинах з союзниками не надходять так, як це в останні місяці робила Туреччина".

"Туреччина не стримала своє слово, вона послала іноземних бойовиків, вона послала свою армію", - сказав він.

Восени 2020 року президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган подав позов на французький журнал Charlie Hebdo за намальовану на нього карикатуру.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі