Туреччина готова стати країною-гарантом для Палестини

Поділитися
Туреччина готова стати країною-гарантом для Палестини © Hakan Fidan / Twitter
Міністр закордонних справ країни заявив про необхідність відокремлення Палестини як самостійної держави. 

Глава МЗС Туреччини Хакан Фідан заявив, що Анкара готова стати країною-гарантом для Палестини у разі досягнення мирної угоди при врегулюванні палестино-ізраїльського конфлікту, пише турецьке видання Sabah.

За його словами, країни, які виступатимуть гарантами, особливо для Палестини, мають бути з регіону Близького Сходу, і після досягнення угоди повинні взяти на себе відповідальність за виконання її вимог.

«Якщо Ізраїль хоче постійного миру та безпеки в регіоні, палестинці повинні мати державу. На це погодяться як палестинці, так і інші держави. Після досягнення угоди, з якою погоджуються обидві сторони, країни-гаранти повинні взяти на себе відповідальність за виконання її вимог. Ми представляємо ідею гарантії. Це пропозиція, якщо будуть кращі пропозиції, ми їх розглянемо. Важливо використати цю кризу як можливість реалізувати рішення про створення двох держав і встановити постійний мир у регіоні. Ізраїль не може почуватися в безпеці, якщо не буде гарантований мир. Він буде постійно застосовувати насильство, щоб убезпечити себе», - заявив Фідан.

Відомо, що глава МЗС Туреччни, який сьогодні відправиться до Лівану, вчора розмовляв по телефону зі своїми оманськими та пакистанськими колегами та головою політичного бюро ХАМАС Ісмаїлом Ханійє, з яким обговорював можливості звільнення мирних жителів.

Після того, 7 жовтня ХАМАС здійснив жорстоку атаку на Ізраїль, в результаті якої загинуло понад 1300 ізраїльтян, Ізраїль взяв Газу в облогу і почав завдавати авіаударів, в результаті яких загинуло щонайменше 2750 палестинців. Ердоган засудив відповідь Ізраїлю, назвавши блокаду Гази і триваючі бомбардування «різаниною» і закликавши світ не ставати «сліпо» на чийсь бік. Ердоган неодноразово пропонував виступити посередником і допомогти в переговорах про встановлення миру в регіоні. 

Раніше радник президента Туреччини Октай Сарал заявив про підтримку палестинців у війні з Ізраїлем. «Ми розглядаємо «Шторм Аль-Акса» [операцію бойовиків ХАМАСу зі знищення ізраїльтян] як законне право на захист, ми повністю підтримуємо наших палестинських братів у боротьбі з Ізраїлем, що є окупантом», зазначив Сарал.

Наступ бойовиків ХАМАСу на Ізраїль матиме довгоперспективні наслідки для України, в тому числі і в питанні наданні озброєння міжнародними партнерами, оскільки ситуація в цьому регіоні завжди привертала значну частину уваги політичних важковаговиків. Причини й наслідки нинішньої ескалації пояснює В'ячеслав Ліхачов у статті «Атака на Ізраїль. Як таке взагалі могло статися?» на ZN.UA. 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі