У Вашингтоні й Брюсселі катастрофічно бракує відчуття нагальної необхідності надати Україні зброю і боєприпаси, необхідні їй для виживання і, зрештою, перемоги над Росією. Коментарі президента Джо Байдена після ракетної атаки на Київ 8 липня є достатнім доказом цього. Він засудив ракетний удар, назвавши цю подію "жахливим нагадуванням про жорстокість Росії". Але він вже стільки разів говорив про це. Після цього зауваження він заявив, що"Вашингтон і його союзники по НАТО оголосять цього тижня про нові заходи щодо посилення протиповітряної оборони України".
Президент України Володимир Зеленський ще на початку війни закликав до створення безпольотної зони, але США і НАТО неохоче розглядають цю пропозицію. Байден відмовився від цього рішення, мотивуючи це тим, що "безпольотна зона може призвести до ескалації між США та Росією", зазначають автори думок газети The Hill.
Україні потрібна можливість завдавати ударів по російських аеродромах, з яких запускаються бомбардувальники, ще до того, як вони піднімуться в повітря.
"Швидкість Байдена і бюрократії НАТО, яка слідує за ним, є екзистенційною загрозою для існування України. Україна зараз під ударом і потребує допомоги зараз — а не чергової заяви, сповненої порожніми балачками", — вважають автори.
Велика Британія відповіла на цей заклик 10 липня, коли новий британський прем'єр-міністр Кір Стармер дозволив Україні завдавати ударів по військових цілях на території Росії ракетами Storm Shadow, продовжуючи політику попереднього уряду щодо використання своєї далекобійної зброї.
Польща розглядає можливість збивати російські ракети над територією України. На цю пропозицію негайно відреагував речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі, який заявив журналістам, що союзники "шукають способи зробити захист України ефективнішим, але не хочуть ескалації".
"Проблема з останніми діями США — а саме дозволом на обмежені удари з використанням ракет ATACMS по цілях в Росії — полягає в тому, що Білий дім все ще надає російській військовій силі захист в межах Росії. Москва користується кожним наданим їй кілометром. Завдання ударів по дещо глибших цілях в Росії, які становлять безпосередню загрозу для України, чомусь розглядається Білим домом як ескалація, а не як оборона", — пишуть автори.
На думку авторів, заяви Байдена щодо заборони бити вглиб російської території сприяли тому, що російська крилата ракета Х-101, запущена з бомбардувальника Ту-95, влучила в дитячу лікарню "Охматдит" у Києві. Але це все одно не вплинуло на адміністрацію Байдена. Після атаки Кірбі заявив журналістам, що політика США щодо дозволу Україні завдавати ударів вглиб російської території не зміниться.
"Путін продовжує диктувати умови в Україні. США і НАТО дозволяють Москві утримувати ініціативу. Це не спосіб виграти війну", — підсумували автори.
Раніше Politico писало, що того, як Захід допомагає Україні буде недостатньо для перемоги. Військовий аналітик Сет Джонс зазначив, що без чіткої стратегії США і без постійного постачання західної зброї Україні, розвідки й навчань, Путін може перемогти".