«Це вигідно північному сусідові»: президент Грузії розкрила роль Кремля у карабаському конфлікті

Поділитися
«Це вигідно північному сусідові»: президент Грузії розкрила роль Кремля у карабаському конфлікті Саломе Зурабішвілі розповіла, хто насправді зацікавлений у війні між Вірменією та Азербайджаном © Мзія Саганелідзе / Луна Кавказу
Саломе Зурабішвілі підкреслила, що Південного Кавказу потрібні мир і стабільність: це вигідно.

Загострення конфлікту між Вірменією та Азербайджаном і дестабілізація на Південному Кавказі вигідні Росії, заявила президент Грузії Саломе Зурабішвілі. Вона підкреслила, що Тбілісі дотримується нейтралітету і закликає Єреван і Баку до діалогу, передає «Грузія Online».

«Інші сили можуть бути зацікавлені в тому, щоб тут не все було в порядку, це всім зрозуміло», - сказала президент Грузії в ефірі телеканалу «Руставі-2» у вівторок, 5 жовтня. Вона уточнила, що має на увазі «нашого північного сусіда».

Говорячи про ризики, які конфлікт за Нагірний Карабах представляє для Грузії і для регіону в цілому, Зурабішвілі згадала можливе порушення транзитної функції.

«Ми регіон, який важливий як транзитний регіон з точки зору енергетики. Наш майбутній потенціал пов'язаний з розвитком транзиту, транспорту, зв'язку, чорноморського розвитку... Наш транзит приносить користь економіці Азербайджану і економіці Вірменії, обидві країни залежать від цього, так само як і ми залежимо. Це найбільший ризик. Ми реально залежимо один від одного, і тому я не бачу іншої перспективи, окрім миру», - пояснила президент Грузії.

«Грузія була, є і має бути повністю нейтральною по відношенню до своїх двом сусідніх і дружніх країн. Економіки трьох наших країн залежать від цього миру і стабільності», - додала вона.

Будь-які розмови про те, що Грузія нібито «дружить більше» з будь-якої зі сторін конфлікту, Зурабішвілі рішуче спростувала.

Вона також повідомила, що у неї заплановані телефонні розмови з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим і прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашіняном. За словами президента Грузії, вона наполягатиме на діалозі між країнами.

«З сьогоднішнього дня чутно по обидвісторони, що вони готові до початку функціонування Мінської групи. Ми повинні сприяти цьому. Подивимося, коли і як зможе зібратися Мінська група, хоча б і в Грузії», - зазначила Зурабішвілі.

Нагадаємо, вранці 27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Сторони конфлікту - Вірменія і Азербайджан - звинуватили один одного в наступальних діях і ракетний обстріл житлових кварталів в регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).

Обидві держави оголосили військовий стан, а Вірменія - ще і загальну мобілізацію.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагорний Карабах і сім прилеглих до нього районів - 20% території Азербайджану - знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано досі.

Баку почало наступ в Нагірному Карабаху, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Поки ж азербайджанська армія взяла під контроль шість населених пунктів регіону і кілька стратегічних висот в зоні конфлікту. Про те, що відбувається в Нагірному Карабаху, читайте в статті Володимира Кравченка «Осіннє загострення».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі