Майже одночасно з призначенням кабінету міністрів новий прем'єр-міністр Алексіс Ціпрас своїм повідомленням дав зрозуміти Брюсселю, що Греція не готова підписати документ, в якому йдеться про відповідальність Росії за ракетний обстріл українського Маріуполя.
Автор статті нагадує, що в травні минулого року Ціпрас зустрівся в Москві з парламентаріями і радником Путіна. Він повідомив їм, що підтримує "референдум" в Криму і виступив проти санкцій відносно РФ.
Грецькі соціалісти переживають ностальгію за Радянським Союзом, що, мабуть, вказує на якісь "політичні надії" в майбутньому. Росія перевершила Німеччини в 2013 в якості основного торгового партнера Греції, в основній промисловості, у сфері туризму.
"Але зайти настільки далеко, щоб створити ідеологічні зв'язки з російською владою, чия позиція очевидно будується проти ЄС і Заходу", - задається питанням автор.
Такі тенденції не є хорошим показником, вважає автор статті. "Це показує, наскільки велике розчарування в Європі в даний час, що до влади приходять такі партії, чиє презирство до системи заходить настільки далеко, щоб подружитися з ворогами свободи", - йдеться в статті.
Як пише автор, багато в ЄС зараз хочуть, щоб цей уряд в Греції як можна швидше розділилося силу своїх внутрішніх протиріч, до того, як він це виконає з Європою.
За даними ЗМІ, Греція збирається ветувати нові санкції проти Росії. Раніше Ціпрас "звинуватив лідерів ЄС у тому, що вони не консультувалися з Грецією" щодо заяв про введення обмежувальних заходів по відношенню до РФ. Політик зазначив, що ЄС "не отримував згоди Греції" на санкції.