Повідомляється, що країни зацікавлені в розширенні поставок американського скрапленого газу, для прийняття якого є сім портів. Також країни наполягають на будівництві газової труби, з допомогою якої газ міг би транспортуватися в інші країни Європи.
Наголошується, що Мадрид і Лісабон почали будівництво газопроводу в Каталонії на північному сході Іспанії. Планується, що він доповнить інший газопровід, який вже був побудований на захід від Піренеїв і з'єднає таким чином Іспанію з Францією. Обидві країни зараз імпортують газ з Алжиру з допомогою запущеного в 2011 році газопроводу, пише DW.
Повідомляється, що всі три країни розглядають газ як тимчасову міру, оскільки вони все частіше переходять від вугілля до поновлюваних джерел енергії. За даними голови Єврокомісії Жана-Клода Юнкера, зараз 35 відсотків імпортованого газу в Євросоюз надходить зі США.
Зазначимо, раніше на тристоронніх переговорах по газу "Нафтогаз" і "Газпром" домовилися скласти новий контракт на поставки російського газу через територію України після завершення судових тяганин. "Газпром" пропонує зберегти транзит газу через Україну в розмірі 10-15 млрд куб. м в рік, якщо українська сторона доведе "Газпрому" економічну доцільність нового контракту.
Детальніше про газопровід "Північний потік-2", експорт російського газу в Європу і захист національних інтересів України читайте в матеріалі Віктора Ліра "Холодний душ для "Північного потоку-2" в тижневику "Дзеркало тижня. України".