За активну участь у російській політиці діячів самопроголошених республік виступає 29% росіян, йдеться у результатах дослідження "Левада-центру".
Колишній так званий міністр оборони ДНР Ігор Гіркин (Стрєлков) відомий 27% громадян, при цьому більшість ставиться до нього добре. Політтехнологи кажуть про запит на нові обличчя в політиці.
Найбільшу підтримку вихідців з ДНР і ЛНР дослідники зафіксували серед громадян старше 55 років – 35%, з освітою нижче середнього – 35%, середньозабезпечених респондентів – 29% та мешканців великих міст – 29%.
Читайте також: На виставці в Москві показали "солдатиків Новоросії" і фігурки полонених українців.
"В глибині народної свідомості дрімає бажання урізноманітнити політику, додати в неї більше екшену"- заявив віце-президент Центру політичних технологій Георгій Чижов. Але ці респонденти говорять "про рухне в європейську сторону, а швидше навпаки". На думку Чижова, в цьому може критися своєрідна загроза: "Яскраві фігури можуть підірвати спокій".
За даними Левада-центру", близько 43% росіян негативно поставилися б до активної участі "колишніх і нинішніх керівників ДНР і ЛНР" в російській політиці. Заступник директора "Левада-центру" Олексій Гражданкін пояснив це тим, що респонденти "відчувають співчуття до населення Донбасу", але діячі ДНР і ЛНР "не сприймаються як громадяни РФ" та учасники внутрішньоросійських процесів. Прихід учасників громадянської війни на Україні в політику може відлякувати "небезпечними змінами" всередині РФ, вважає Чижов. 29% респондентів не змогли відповісти на запитання.
Також "Левада-центр" виміряв ставлення до Ігоря Гіркина (Стрєлкова), який в травні-серпні 2014 року був так званим міністром оборони самопроголошеної ДНР. Кількість громадян РФ, які знають Гиркина, з вересня 2014-го по травень 2015-го зросла з 21% до 27% відповідно. Ставлення до нього "загалом позитивний": 29% опитаних говорять про своєму захопленні або симпатії, у 26% ставлення до нього швидше "нейтральне, байдуже", у 4% - "насторожене, вичікувальне". 2% заявили про антипатії або огиду. 26% не можуть сказати про Стрелкове "нічого поганого" і 3% - "нічого хорошого".
Георгій Чижов не виключив, що на виборах в Держдуму 2016 року одна з партій може "символічно взяти в списки" учасника конфлікту в Донбасі.
Читайте також: "Новоросії" не існувало в активномій російській мові до 2014 року.