Трамп заявив про поставки Норвегії F-52, які існують лише в Call of Duty - WP

Поділитися
Трамп заявив про поставки Норвегії F-52, які існують лише в Call of Duty - WP Трамп заявив про продаж Норвегії літаків з Call of Duty. © Wikimedia commons
Літаків у реальності не існує, але за словами американського президента, його країна вже озброїла ними європейську країну.

Президент 3 викликав сум'яття своїм оголошенням, що США здійснили поставку бойових літаків F-52 в Норвегію.

Виникли питання, що це була за заява. Американський президент розкрив інформацію про таємну розробку, здатну розбити ВПС Росії? А може він влаштував хитрий маневр, щоб обдурити аналітиків розвідки? Як виявилося, ні те, ні інше.

Про це пише лояльне до Демократичної партії видання Washington Post, додаючи, що на F-52 можуть літати лише ті, хто грає в комп'ютерну гру "Call of Duty: Advanced Warfare".

Втім, Трамп проголосив про продаж цих літаків, стоячи поряд з прем'єр-міністром Норвегії Ерною Солберг у Білому домі. Американський президент стверджував, що літаки цілком реальні і допомагають Америці зміцнити оборонні відносини з норвезькими союзниками.

"В листопаді ми почали постачати перші винищувачі F-52 і F-35. У нас в цілому є 52 літаки і їхні поставки навіть трошки випереджають графік", - наголосив Трамп.

Видання допускає, що американський президент міг випадково зробити помилку. Він читав заяву з папірця. І не виключено, що він помилково зв'язав загальну кількість літаків з серією "F". А насправді йшлося про поставки F-35.

Компанія Lockheed Martin, яка виробляє бойові літаки, заявила, що уряд Норвегії виділив кошти на купівлю 40 таких машин. І на даний момент покупець вже отримав 10 з них. В листопаді вони були доставлені на військову базу Ørland. Також компанія нічого не сказала про те, чи займається розробкою F-52.

Втім, літак існує з 2014 року у "піксельній формі". Він фігурує у одному із шутерів популярної франшизи Call of Duty. У комп'юрній грі гравці можуть пролетіти на F-52 через каньон, запускаючи ракети по цілях, як у "Зоряних війнах".

Прес-секретар Білого дому Сара Хакабі Сандерс не відповіла на питання журналістів про те, чи президент Трамп любить пограти у Call of Duty.

Але американський президент не єдиний, хто не зміг відрізнити віртуальну реальність від дійсності. Минулого року міноборони РФ "незаперечно" довело "співпрацю" ІДІЛ і США за допомогою скріншотів з комп'ютерних ігор. Нібито реальне фото, представлене російськими військовими, насправді було скріншотом з мобільної гри "AC-130 Gunship Simulator: Special Ops Squadron".

Також презиент Росії Володимир Путін торік показав режисеру Оліверсу Стоуну відео, на якому нібито російська авіація "завдає удар" по терористах у Сирії. Але пізніше виявилося, що це була підробка. І насправді на відео були дії американських військових в Афганістані.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі