Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп повідомив, що не відправляв свого особистого адвоката Рудольфа Джуліані в Україну з метою організувати розслідування щодо його майбутнього конкурента на виборах 2020 року, екс-віце-президента США Джо Байдена і його сина Хантера, пише Bloomberg.
Глава Білого дому заявив, що про мету перебування в Україні краще запитати в самого Джуліані.
"Ні, я не керував ним... Але ви повинні розуміти, що Руді – великий борець з корупцією", - сказав Трамп журналістам.
Як відомо, в ході розслідування процедури імпічменту Трампу свідки неодноразово розповідали про візити Джуліані в Україну і його домовленості з українськими політиками і чиновниками. Двоє співробітників Джуліані, Лев Парнас і Ігор Фруман, зараз під арештом і готові свідчити проти нього.
У відповідь на коментар Трампа Джуліані заявив:
"Він ніколи не просив, а я ніколи не робив... Я ніколи не їздив в Україну (на прохання Трампа, – ред.) і завжди шукав докази, щоб захистити його від помилкових звинувачень, до чого зобов'язує мене роль адвоката".
Джуліані зазначив, що його візити в Україну почалися задовго до того, як Байден заявив про намір балотуватися на президентський пост.
Він підкреслив, що вся його робота в Україні була спрямована не на домовленості проти Байдена, але заради захисту Трампа, як дорогого клієнта.
"Розслідування, яке я провів у відношенні українського змови і корупції в 2016 році, було проведено виключно для захисту мого клієнта від неправдивих звинувачень, які постійно змінювалися, оскільки одне за іншим спростовувалися", - сказав Джуліані.
Раніше Рудольф Джуліані зустрічався з українським прокурором Костянтином Куликом для обговорення звинувачення проти Хантера Байдена, який працював в українській газовій компанииВигіѕма Holdings. Факт зустрічі визнав сам Джуліані.
13 листопада, в нижній палаті Конгресу США почалися публічні слухання у справі про імпічмент. Першими свідчення давали тимчасовий повірений у справах США в УкраїніВільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент, який курирує адміністративну політику в блоці східноєвропейських країн, включаючи Україну.
Докладніше читайте в статті Олександра Хари "Імпічмент. Майжеофіційно" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".